Sorry Boys w katowickim RIALTO

Wszystkich miłośników twórczości zespołu Sorry Boys zapraszamy do katowickiego kinoteatru Rialto, gdzie w lutym będzie można posłuchać tego niezwykle utalentowanego składu.

Kiedy: 25.02.2017 (sobota) godz. 20:00
Gdzie: Kinoteatr RIALTO, Katowice ul. Św. Jana 24

Roma jest trzecim studyjnym albumem Sorry Boys. Napisana w połowie po polsku i angielsku, emanuje charakterystycznym dla zespołu bogactwem muzycznych światów i kontekstów.

Na płycie pojawiają się zaskakujące inspiracje z różnych epok i szerokości geograficznych – od Chopina, poprzez Ewę Demarczyk, śpiew kurpiowski, aż po tradycję Gospel. Sorry Boys zaprosili do współpracy niezwykłych gości: pieśniarkę kurpiowską Apolonię Nowak, Atom String Quartet, chór Soul Connection Gospel Group, puzonistę i multiinstrumentalistę Tomasza Kasiukiewicza oraz Sebastiana Madejskiego, który zagrał na cymbałach.

Roma przywołuje Rzym – miejsce, do którego prowadzą wszystkie drogi. Metaforyczna Roma tropiona na ścieżkach płyty Sorry Boys stanowi upragnione miejsce pełne szczęścia, miłości, spełnienia odkrywane przez każdego w indywidualnym momencie. Tytułowa Roma nawiązuje nie tylko do wiecznego miasta, ale również do mitologii romantycznej, romansu jako gatunku literackiego i romskiego etosu, wędrownego stylu życia z muzyką, które jest tak bliskie artystom. Patronem Romy jest Apollo – bóg muzyki, poezji, miłości i światła – przewodnich tematów albumu – mówi autorka kompozycji i tekstów, Bela Komoszyńska.
Produkcją muzyczną zajął się Marek Dziedzic, który odpowiada także za poprzednie wydawnictwo zespołu – Vulcano. Mixy i mastering zrealizował Marcin Gajko.

ROMA TOUR to premierowe koncerty z materiałem z Romy, z którymi Sorry Boys odwiedzą ponad 20 miast w całej Polsce! To największa trasa koncertowa w historii zespołu. Dotychczasowe brzmienie zespołu zostanie wzbogacone na żywo o nowe, bardziej akustyczne instrumentarium. Obok piosenek z najnowszego albumu, znajdą się także najbardziej znane utwory z poprzednich płyt.

Bilety w cenie:

• 45 zł (przedsprzedaż parter),
  • 50 zł (przedsprzedaż balkon)
  • 50 zł (parter w dniu koncertu),
  • 55 zł (balkon w dniu koncertu).

Kup/Rezerwój bilety

Źródło: Kinoteatr RIALTO