Food Show 2017

Już w najbliższy weekend w Katowicach po raz kolejny ruszy największe święto żywności i kulinariów w nowatorskiej formule - spotkania profesjonalistów i pasjonatów czyli FOOD SHOW.

Tym razem w ramach Targów FOOD SHOW odbędzie się trzecia edycja festiwalu kulinarnego FOOD FEST! czyli festiwal slow i street food’u, który zgromadzi najlepsze restauracje, bistra, food trucki, a także producentów i dystrybutorów regionalnych produktów z Polski i z całego świata.

Kiedy: 16-18.03.2017 (czwartek-sobota)
Gdzie: Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, Plac Sławika i Antalla 1

Czym jest Food Show? Food Show to odpowiedź na zmianę, która na przestrzeni ostatnich lat dokonała się w Polsce. Postawiła ona w centrum zainteresowań milionów osób zdrowe odżywianie, przyjemność gotowania, jedzenia i cieszenia się różnorodnymi smakami naturalnych produktów spożywczych. Wyrazem tej popularności są programy kulinarne, których kolejne edycje zyskują wielomilionową widownię.

Na odwiedzających czekają 3 dni wystaw, prezentacji produktów żywnościowych, degustacji, pokazów gotowania, warsztatów kulinarnych, debat i dyskusji branży spożywczej i gastronomicznej, osobistych spotkań mistrzów kuchni, biznesu spożywczego i branży HoReCa oraz miłośników gotowania i dobrego jedzenia.

Uczestnikami kongresu będą liderzy opinii, których działalność związana jest z branżą spożywczą, gastronomiczną i kulinarną: kucharze, dietetycy, producenci żywności, analitycy, restauratorzy, dostawcy, sieci handlowe, otoczenie biznesu.

Food Show to znacznie więcej niż branżowa konferencja o przemyśle spożywczym i gastronomicznym, to także gotowanie na żywo ze znanymi kucharzami, targ produktów regionalnych, festiwal filmów o tematyce kulinarnej, degustacje i warsztaty winiarskie, spotkanie blogerów kulinarnych, targ śniadaniowy, warsztaty z mistrzami fotografii kulinarnej, degustacje, konkursy, wymiana przepisów, warsztaty gotowania dla dzieci i wiele innych.

Food Show to:

• 2 dni spotkań dla profesjonalistów (16-17 marca) - obowiązuje rejestracja na www.foodshow.pl
  • Oraz dni otwarte (17 i 18 marca) dla mieszkańców regionu (bilety):
    - 17 marca (piątek) w godz. 10:00-21:00
    - 18 marca (sobota) w godz. 10:00-20:00

W programie Dni Otwartych Food Show:

• Live cooking
• Pokazy kulinarne z udziałem znanych kucharzy
• Warsztaty fotografii kulinarnej
• Strefa wystawców
• Degustacje i konkursy dla publiczności
• Warsztaty dla dzieci
• Spotkanie kulinarnej blogosfery
• Spotkania z dietetykiem
• Food Fest! Cieszący się dużą popularnością festiwal slow i street food’u zgromadzi najlepsze restauracje, bistra, food trucki, a także producentów i dystrybutorów regionalnych produktów z Polski i z całego świata!

Cennik biletów:

• 5 zł – osoba dorosła
  • 10 zł – bilet rodzinny
  • Osoby starsze (emeryci) i dzieci bezpłatnie

Wejście: wejście na teren Targów będzie zarówno od strony ronda, koło Spodka (al. Korfantego) jak i od strony budynku NOSPR (ul. Olimpijska)

Źródło: Foodshow.pl oraz mckkatowice.pl