Święto Śląska

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza do swojej siedziby na dziewiętnastą edycję Pikniku Artystycznego „Święto Śląska” – wydarzenia, które od wielu lat cieszy się ogromnym uznaniem wielopokoleniowej publiczności.

Przez trzy dni Zespół będzie świętował 64. urodziny i zakończenie sezonu artystycznego.

Kiedy: 30.06-02.07.2017 (piątek-niedziela)
Gdzie: Siedziba Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", ul. Zamkowa 3, Koszęcin

Podobnie jak w latach poprzednich Organizatorzy zadbali o bogaty i zróżnicowany program oraz liczne atrakcje towarzyszące, które gwarantują dobrą zabawę całym rodzinom. Nie zabraknie znakomitych, muzycznych gości oraz koncertu gospodarzy - Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Świetny sposób na rodzinną inaugurację wakacji! Wstęp wolny.

PROGRAM XIX EDYCJI PIKNIKU ARTYSTYCZNEGO "ŚWIĘTO ŚLĄSKA":

30 czerwca (piątek)

• 16:00 - 19:00 - Festiwal Tańca - warsztaty i pokazy taneczne: taniec ludowy, zumba, latino, trampoliny, Body Art., fitness, estetyka ruchu - otwarte dla publiczności, prowadzone przez pedagogów Zespołu „Śląsk” oraz zaproszonych gości.

Scena na dziedzińcu:

• 16:00 - 16:30 zumba – Kamil Ledwoń
  • 16:30 - 16:45 taniec brzucha – pokaz Iwony Pilarskiej
  • 16:45 - 17:15 trampoliny – Mariola Pasikowska
  • 17:30 - 18:00 taniec brzucha – Iwona Pilarska
  • 18:15 - 18:45 latino – Joanna Osadnik
  • 19:00 - 19:30 zumba – Kamil Ledwoń

Sala Baletowa w Pawilonie im. Elwiry Kamińskiej:

• 16:00 - 16:30 Body Art. – Sonia Wieczorek
  • 16:45 - 17:15 taniec ludowy – pedagodzy Zespołu „Śląsk” – Joanna Osadnik, Tomasz Lis
  • 17:30 - 18:00 estetyka ruchu – Joanna Osadnik
  • 18:15 - 18:45 taniec ludowy – pedagodzy Zespołu „Warszawianka " – Anna Lewandowska, Pamela Piotrkowska, Mateusz Szyszko
  • 19:00 - 22:00 Noc Teatrów Tańca – widowisko taneczne. Wystąpią: Pracownia Tańca „Pryzmat” (Olsztyn), Młodzieżowy Teatr Tańca Współczesnego „Six Limbs Group” (Radzionków), Teatr Tańca „RoArte” (Kędzierzyn Koźle), Uczniowski Klub Sportowy „Gwiazda” (Olesno), Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu, Zespół i Szkoła Tańca „Iris” (Kijów), Teatr Tańca Jazzgot (Warszawa)
  • 22:00 Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”
  • 23:00 - 1:00 - Nocne zwiedzanie z duchami
  • 24:00 - Koncert organowy z duchami – Kaplica pałacowa – Hubert Maron/Luca Muratori

1 lipca (sobota)

• 16:00 - Koncert galowy laureatów XXIV Regionalnego Przeglądu Pieśni im. prof. Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie”
  • 17:30 - Zespół Beniamin
  • 18:30 - Marcin Jajkiewicz&Band
  • 19:30 - Megitza Trio
  • 20:30 - Kabaret Pod Wyrwigroszem
  • 22:00 - Halina Mlynkova

2 lipca (niedziela)

• 10:00 - Rajd Nordic Walking
  • 15:00 - Koncert organowy - Kaplica pałacowa - Hubert Maron/Luca Muratori
  • 16:00 - Pan Piotruś – program dla dzieci
  • 17:30 - Zespół Pieśni i Tańca „Lasowiacy”
  • 18:30 - Kabaret Rewers
  • 19:30 - Zespół Turnioki
  • 20:30 - Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny – „A to Polska właśnie”

Dodatkowe atrakcje:

• Aktywna Strefa Nordic Walking
  • Wystawa „WIELOBARWNOŚĆ”- kaplica pałacowa
  • Wystawa „Sfrunął na Śląsk orzeł biały…” - korytarz pałacowy na parterze
  • Stoisko informacyjne Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach - dziedziniec pałacowy
  • Stoisko Edukacyjne Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” - dziedziniec pałacowy
  • Pokazy oraz atrakcje dla dzieci
  • III Turniej koszykówki – Streetball 2017 - sobota, boisko sportowe w parku
  • Turniej Skata o Puchar Dyrektora Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”- niedziela, Klub Muzyczny Gama - Zgłoszenia

INFORMACJE TECHNICZNE:

1. PARKINGI – najlepiej obok Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji (GOSiR) w Koszęcinie, ul. Sportowa 1, dojście do Kompleksu Pałacowo-Parkowego ul. Zamkowa 3 (siedziba ZPiT „Śląsk” im. Stanisława Hadyny), ok. 1,5 km
  2. Uwaga: na terenie Kompleksu Pałacowo-Parkowego nie ma parkingów.
  3. START RAJDU – 02.07.2017 (niedziela) godz. 10:00 Kompleks Pałacowo-Parkowy ul. Zamkowa 3, Koszęcin
  4. PLAN RAJDU
       - 10:00 Start
       - 12:30 Spotkanie wszystkich uczestników na terenie GOSiR: posiłki, napoje (talon)
       - 13:00-15:00 Możliwość kąpieli w basenie (talon)
      - 15:45 Zakończenie Rajdu, losowanie cennych i ciekawych nagród – scena główna Kompleksu Pałacowo-Parkowego ul. Zamkowa 3, Koszęcin
  5. TRASA: ok. 15 km (ok. 1 km - chodnik i droga asfaltowa, ok. 12 km - drogi polne i leśne, ok. 1,5 km - droga asfaltowa)
  6. Prosimy o zabranie strojów kąpielowych i ręczników (najlepiej zostawić je w samochodach przy GOSiR), wody i odpowiedniego, sportowego stroju, wygodnego obuwia i własnych kijów do nordic walking.
  7. Na miejscu wydarzenia działała będzie Aktywna Strefa Nordic Walking w ramach 2. Amatorskiej Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Nordic Walking 2017 Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking (nauka i doskonalenie techniki nordic walking).

Więcej szczegółów dostępnych na stronie www.zespolslask.pl