Dzień Otwarty Stadionu Śląskiego

Dzień Otwarty Stadionu Śląskiego odbędzie się już w najbliższy weekend. W tym dniu będzie można bezpłatnie wejść na obiekt i zobaczyć, jak wygląda po modernizacji ta charakterystyczna budowla.

Kiedy: 01.10.2017 (niedziela) godz. 10:00
Gdzie: Stadion Śląski w Chorzowie, ul. Katowicka 10

Dniu Otwartemu towarzyszyć będzie PKO Silesia Marathon, którego uczestnicy finiszować będą właśnie na obiekcie. Silesia Marathon to największa impreza biegowa na Śląsku i jednocześnie jeden z największych maratonów w Polsce.

Podczas Dnia Otwartego organizatorzy postanowili wspomnieć również mecz Polska – ZSRR z 1957 roku, który przeszedł do historii polskiej piłki nożnej. To właśnie wtedy Gerard Cieślik zdobył dwie bramki. W meczu wspomnień, w specjalnie szytych strojach, takich w jakich grano w 1957 roku, wystąpi Reprezentacja Śląska Oldbojów oraz zaproszeni goście. Jak podkreślają organizatorzy chcą przez to połączyć niezwykłą i bogatą historię obiektu z jego nowoczesnością i wielofunkcyjnością.

Ponadto, w czasie Dnia Otwartego będzie można skorzystać z licznych atrakcji sportowych i rekreacyjnych przygotowanych we współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki i AWF-em Katowice i wysłuchać wyjątkowych audycji radiowych o historii Stadionu Śląskiego przygotowanych przez Polskie Radio Katowice i Ars Cameralis.

HARMONOGRAM:

• 10:00 Otwarcie bram stadionu
  • 10:30 Przywitanie widzów
  • 11:20 Finisz zwycięzcy Silesia Marathonu
  • 11:35 Ceremonia kwiatowa - mężczyźni
  • 11:45 Finisz najszybszej maratonki
  • 12:15 Ceremonia kwiatowa - kobiety
  • 13:15 Dekoracja zwycięzców maratonu i półmaratonu (dodatkowo: najszybsi Polacy i ew. Ślązacy)
  • 14:45 Dekoracje kategorii wiekowych i klasyfikacji dodatkowych, konkursy
  • 15:30 Zakończenie Silesia Marathonu
  • 15:40 Wręczenie nagród w konkursie fotograficznym Dziennika Zachodniego
  • 15:50-16:00 Wywiady z zaproszonymi gośćmi