II Śląski Festiwal Nauki

To już II edycja Śląskiego Festiwal Nauki Katowice 2017, będącego największym wydarzeniem popularnonaukowym w regionie.

Warto zgłębiać tajniki świata nauki i dostrzegać jego znaczenie w naszym codziennym życiu.

Szykuje się prawdziwa naukowa uczta!

Kiedy: 30.11-02.12.2017 (czwartek-sobota)
Gdzie: Teatr Śląski w Katowicach, Rynek 10
Gdzie: MCK w Katowicach, Plac Sławika i Antolla 1

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na Śląski Festiwal Nauki Katowice 2017. Tu każdy znajdzie coś dla siebie! Przewodnikami po Festiwalu może być tylko Twoja ciekawość i Twoja odwaga do zadawania pytań! Wstęp na Festiwal jest całkowicie BEZPŁATNY!

PROGRAM II ŚLĄSKIEGO FESTIWALU NAUKOWEGO KATOWICE 2017:

30.11.2017 - czwartek - SCIENCE ON STAGE  w Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego:

• 10:00-13:00 Młodzieżowe Teatry Naukowe cz.1 (dla szkół – wymagana rejestracja)
  • 13:30-16:15 Młodzieżowe Teatry Naukowe cz.2 (dla szkół – wymagana rejestracja)
  • 18:30 Myślenie na scenie: „Czy nauka może nas uratować?” (dla wszystkich zainteresowanych – wejściówki do odbioru w Teatrze od 15 listopada)
  • 20:30 Spektakl muzyczny „Obertaniec-Oberwaniec” (dla wszystkich zainteresowanych – wejściówki do odbioru w Teatrze od 15 listopada)

01-02.12.2017 (piątek-sobota) ŚWIĘTO ŚLĄSKIEJ NAUKI w Międzynarodowym Centrum Kongresowym:

• 6 OBSZARÓW WIEDZY: nauk humanistycznych i społecznych, sztuki, nauk przyrodniczych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk medycznych; a w ich obrębie: eksperymenty, pokazy, wystawy, stanowiska (ponad 200), wykłady (ponad 100), warsztaty (ponad 100)
  • OFF SCIENCE – Przegląd Garażowych Wynalazków
  • ESPORT POINT – rozgrywki esportowe dla młodzieży
  • PRZYSTANEK NAUKA – indywidualne spotkania z naukowcami i osobistościami świata kultury i mediów
  • II KATOWICKI FESTIWAL SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH – pokazy szkół
  • STREFA CENTRÓW NAUKI (Centrum Nauki Experyment, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Centrum Nauki Kopernik)
  • STREFA DZIECKA
  • STREFA SPORTU
  • BICIE REKORDU W GRZE NA PETAFONIE

REJESTRACJA
Rejestracja na wybrane wydarzenia rozpocznie się 15 listopada. Rejestracji wymaga udział w warsztatach, rozgrywkach esportowych, udział w Teatrach Młodzieżowych oraz udział grup zorganizowanych. Wstęp na pozostałe elementy Festiwalu jest nieograniczony.

PEŁNY PROGRAM FESTIWALU DOSTĘPNY na slaskifestiwalnauki.pl

Odpowiedzi na pilne pytania udziela Biuro Organizacyjne ŚFN pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub telefonicznie: (032) 359-19-98 oraz (32) 359-21-80

Źródło: slaskifestiwalnauki.pl