Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

Himalaje - wędrówka wśród najwyższych szczytów świata

Klub Podróżników Namaste oraz Klub Laurazja zapraszają na pokaz slajdów i opowieści z Himalajów. Tym razem Marek Bytom zaprezentuje obszerną relacje z trzech trekkingów. Z plecakiem udamy się do bazy pod Annapurną, odwiedzimy Park Narodowy Sagarmata aby z bliska zobaczyć Mount Everest, Lhotse oraz Cho Oyu. Na koniec naszej wędrówki zawitamy pod trzecią gore świata - Kanczendzongę.

Kiedy: 14.01.2018 (niedziela) godz. 19:00
Gdzie: Klub Podróżników NAMASTE, ul. Jana III Sobieskiego 27 Katowice

Podczas spotkania zadamy także pytanie - Czy każdy turysta może pojechać w najwyższe góry na świecie? Czy każdy kto chodzi po górach może udać się na himalajski trekking, by z bliska zobaczyć potężne ściany i lodowce. Czy chodząc po beskidzkich szlakach możemy pojechać do Nepalu ?

 

Marek Bytom (ur. 1975) absolwent turystyki i rekreacji na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Współtwórca i właściciel Klubu Podróżników Namaste w Katowicach, organizator wielu wypraw w góry, a przede wszystkim pasjonat gór.

Jego największą podróżnicza miłością jest Nepal i Himalaje. Kraj ten odwiedził dziesięć razy przemierzając najciekawsze trasy trekkingowe. Z plecakiem dotarł pod najwyższe góry na świecie. Z bliska zobaczył: Mount Everest, Lhotse, Cho Oyu, Makalu, Manaslu, Kanczendzongę, Annapurnę oraz Dhaulagiri. Zawitał także w mało znany rejon Ganesh Himal oraz do doliny Langtangu. Od 2017 roku pilot i organizator trekkingów w Himalaje dla Klubu Laurazja.

Regulamin i zasady obowiązujące podczas spotkań podróżniczych w Klubie Namaste:

  • na spotkania wstęp jest bezpłatny, ale każda osoba uczestnicząca w wydarzeniu zobowiązana jest do dokonania zakupu w barze za minimum 10 zł (przy wejściu do lokalu każda osoba opłaca wejściówkę w kwocie 10 zł, która w całości jest do wykorzystania w barze).
  • zakaz wnoszenia i spożywania własnych napojów, alkoholu oraz jedzenia
  • podczas prezentacji obowiązuje cisza
  • w przypadku zapełnienia dwóch sal pokazowych organizator zastrzego sobie prawo do zamknięcia lokalu i nie wpuszczaniu kolejnych osób
  • osoby nie stosujące się do regulaminu zostaną wyproszone ze spotkania
  • na specjalne wydarzenia obowiązuje bilet wstępu i do tych wydarzeń każdorazowo ustalone są zasady i regulaminy
  • na 45 minut przed pokazem nie wszystkie pozycje z menu będą dostępne

Organizatorzy życzą wszystkim pozytywnych wrażeń ze spotkań podróżniczych i motywacji do wyjazdów!!!

www.namastekatowice.pl