Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

"K-2 Dotknąć nieba. Spotkanie z reżyserką Elizą Kubarską"

Klub Podróżników Namaste zaprasza na wieczór filmowy , pokaz slajdów i spotkanie z reżyserka Elizą Kubarską. Podczas wieczoru zobaczymy film " K-2 - dotknąć nieba" oraz krótki pokaz zdjęć z trekkingu pod K2, drugą co do wysokości górę świata, w Karakorum.

Spotkanie poprowadzi Beata Tomanek z Radia Katowice, autorka audycji "Za horyzontem".

Kiedy: 24.01.2018 (środa) gdzo. 19:00
Gdzie: Klub Podróżników NAMASTE, ul. Jana III Sobieskiego 27 Katowice

Jak to jest kochać kogoś , kto kocha Ciebie tak mocno jak kocha góry, a może nawet kocha je bardziej? Jak to jest kiedy ten ktoś jest Twoim rodzicem?

Ta historia zaczęła się w 1986 roku w Karakorum, pod K2 - drugim co do wysokości szczycie świata. W bazie pod górą pojawił się prawdziwy tłum alpinistów. Do tamtej pory K2 zdobyło zaledwie kilka osób. Chris i Lindsay, dzieci Julie Tullis, oczekiwali wiadomości od mamy, która mogła zdobyć szczyt jako pierwsza Brytyjka. 4-letni Łukasz, syn Dobrosławy Wolf, nie widział mamy od kilku miesięcy. A Hania, córa Tadeusza Piotrowskiego, nawet się jeszcze nie urodziła, kiedy jej ojciec wytyczał nową drogę na szczyt K2 . Wkrótce góra zebrała krwawe żniwo. '86 na K2 przeszedł do historii jako ‘czarne lato’. 13 alpinistów straciło życie. Niemal 30 lat później reżyserka i wspinaczka Eliza Kubarska wraz z Chrisem, Lindsay, Łukaszem i Hanią udali się w Karakorum. Bohaterowie starają się zrozumieć przyciągającą siłę K2, motywację ich rodziców, za którą przyszło im zapłacić najwyższą cenę. Eliza, sama zafascynowana górami, stawia pytanie czy alpiniści, ryzykujący swoim życiem na wyprawach, powinni mieć dzieci.

Eliza Kubarska - Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Wydział Rzeźby i Pracownia Multimedialna prof. Grzegorz Kowalski) i Szkoły Filmowej A. Wajdy. Podróżniczka i alpinistka. Reżyserka i producentka filmów: “Co się wydarzyło na wsypie Pam” do którego zdjęcia powstawały na Grenlandii, “Badjao Duchy z morza” o ludziach-rybach z okolic Borneo, zdobywcy m.in. Nagrody Jury na prestiżowym Hot Docs w Toronto czy wyróżnienia na Los Angeles Film Festival. Jej ostatni obraz “K2 Dotknąć Nieba” zdobył 17 głównych nagród na międzynarodowych festiwalach na całym świecie.

                                                           Źródło: namastekatowice.pl