Food Show 2018

Święto żywności i kulinariów w nowatorskiej formule powraca wiosną 2018! Food Show – największe święto żywności i kulinariów zaprasza miłośników gotowania i dobrego jedzenia na dzień otwarty!

W ramach Food Show, po raz drugi już, odbędzie się megawieczór kulinarny, podczas którego znani i cenieni szefowie kuchni przygotują na Waszych oczach swoje popisowe dania.

Kiedy: 11-13.03.2018 (czwartek-sobota)
Gdzie: MCK w Katowicach, Plac Sławika i Antalla 1

Food Show to wielkie święto żywności i kulinariów organizowane w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Food Show gromadzi specjalistów branży HoReCa, producentów żywności, dystrybutorów, dostawców, a także kucharzy, restauratorów, sommelierów i analityków oraz miłośników dobrej kuchni. Nowatorska formuła spotkania profesjonalistów i pasjonatów pozwala na szeroką wymianę doświadczeń, stając się okazją do wieloaspektowej dyskusji o wyzwaniach stojących przed branżą spożywczą i gastronomiczną.

DZIEŃ OTWARTY: podczas tego dnia  spotkacie swoich idoli: kucharzy, blogerów, fotografów jedzenia, dziennikarzy i krytyków kulinarnych, autorów książek kucharskich, którzy wynieśli jedzenie do rangi sztuki.

Poznacie nowatorskie sposoby wykorzystania produktów spożywczych, których na co dzień najlepsi kucharze używają w kuchni. Posmakujecie także całej gamy pysznych dań, przygotowanych przez lokalne i ogólnopolskie restauracje oraz celebrytów kulinarnych.

MEGAWIECZÓR KULINARNY: podczas którego wielbiciele dobrego jedzenia i alkoholu, pasjonaci sztuki kulinarnej oraz wszyscy zainteresowani smakowitą kuchnią spędzą apetyczny wieczór w gronie znanych kucharzy, którzy na tę okazję przygotują swoje popisowe dania. Wydarzenie będzie odbywało się w formule live cooking. Szczegóły dotyczące wydarzenia oraz bilety już wkrótce!

Food Show to:

- 2 dni branżowe - wystawy, debaty, prelekcje
- dzień otwarty (niedziela 11 marca) - targi, foodtrucki, warsztaty
- Mega Wieczór Kulinarny
- Gastrosilesia - strefa sprzętowo-technologiczna

W programie Dni Otwartych Food Show:

• Live cooking
  • Pokazy kulinarne z udziałem znanych kucharzy
  • Warsztaty fotografii kulinarnej
  • Strefa wystawców
  • Degustacje i konkursy dla publiczności
  • Warsztaty dla dzieci