Jarmark Bożonarodzeniowy Katowice - 2018

Organizowane w okresie Adwentu Jarmarki Bożonarodzeniowe to powrót do handlowych tradycji. Jarmarki odbywały się na rynkach od stuleci.

Zazwyczaj rozpoczynają się końcem listopada i trwają do Świąt Bożego Narodzenia. Bez wątpienia ich nastrój wprowadza w klimat świąt, więc wszystkim spragnionym światecznego klimatu polecamy wizytę na Jarmarku.

Kiedy: 23.11-23.12.2018
Gdzie: Rynek Katowice

Na katowickim Rynku już 23 listopada powstanie świąteczne miasteczko, w ponad 60 klimatycznie ozdobionych domkach zagoszczą wystawcy ze Śląska i okolic oraz innych regionów Polski, a także z Węgier, Czech, Białorusi i Litwy.

Podczas Jarmarku na stoiskach będzie można zobaczyć i kupić: wyroby artystyczne i rękodzielnicze, świąteczne ozdoby, dekoracje, figurki i bożonarodzeniowe szopki, biżuterię z przepieknego bałtyckiego bursztynu, metaloplastykę, ręcznie ciosane wyroby z drewna, wyroby drewniane wykonane z drzewa oliwnego sprowadzanego z Betlejem, zabawki, czapki i szaliki na zimowe chłodne dni. Nie zabraknie również naturalnych kosmetyków z różnych regionów świata, francuskie perfumy, bez wątpienią ciekawostką będą szminki produkowane na bazie buraków!

Jeśli mowa o Jarmarku Bożonarodzeniowym oczywiście nie może zabraknąć świątecznych smakołyków - na stoiskach pojawią się kolorowe pierniki, lizaki, czekoladowe narzędzia i owoce w czekoladzie, turecka chałwa, bakalie, szeroki wybór herbat i kaw. Co więcej ekologiczne wina, litewskie wędliny, przyprawy, węgierskie salami, holenderskie sery, górskie oscypki podawane na ciepło z żurawiną.

Jarmarkowi towarzyszyć będzie bogata oferta imprez towarzyszących, pojawią się:

• koncerty muzyczne
  • animacje dla dzieci