Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach 2019

W piątek 22 listopada wystartował Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. W tym roku na stoiskach goszczą unikatowe wyroby rękodzielnicze i najróżniejsze pyszności, wsród których znajduje się wiele nowości, ale również pozycje obowiązkowe na przedświątecznej liście zakupów.

 

Kiedy: 22.11-23.12.2019

Gdzie: Katowice Rynek

Na jarmarkowych stoiskach znajdziemy przede wszystkim wyroby artystyczne i rękodzielnicze, które doskonale sprawdzą się jako świąteczne podarunki dla najbliższych oraz dekoracja domu i wigilijnego stołu. Znaleźć tu można m.in. świąteczne ozdoby, figurki do stworzenia własnej scenografii bożonarodzeniowej, ceramikę artystyczną, bombki szklane, świeczniki, anioły, bombki ręcznie malowane, artystyczne wyroby z drewna, szkła, ceramiki i minerałów, wyroby z papierowej wikliny, ozdoby dekorowane techniką decoupage, eko torby i koszyki, kalendarze adwentowe, kartki świąteczne, świece rzeźbione, grawerowane łyżeczki z imionami, ręcznie malowane kuferki i szkatułki, wianki i bukiety, stroiki z suszonych owoców, kompozycje zapachowe, zabawki z drewna, biżuterię artstyczną ze stali szlachetnej, a także ikony i dewocjonalia.

Można tam znaleźć również czapki, szaliki, rękawiczki i skarpetki produkowane z polskiej wełny, oraz galanterię skórzaną. Nie zabrakło również stoisk z kosmetykami i francuskimi perfumami.

W jarmarkowych alejkach znajdziemy ręcznie zdobione pierniki, lizaki, czekoladowe figurki i narzędzia, szeroki wybór ziarnistych kaw i herbat ze Sri Lanki, domowe soki z malin, bzu i mniszka lekarskiego, naturalne miody pszczele, tradycyjne polskie wędliny z wieprzowiny, wołowiny i dziczyzny, wędliny litewskie i węgierskie. Nie zabrakło też szerokiego wyboru serów z Polski, Słowacji i Holandii. Ponadto znajdują się tu również nalewki, likiery, miody pitne i wina z różnych stron świata.

Dla strudzonych przedświątecznymi zakupami lub chcących spędzić miło czas z rodziną i przyjaciółmi organizatorzy przygotowali strefę gastronomiczną, w której znajdziemy rozgrzewające napoje i wyjątkowe przysmaki z wielu kuchni świata. Znajdziemy tu kuchnię węgierską, hiszpańską, belgijskie frytki, a także przysmaki kuchni polskiej i śląskiej.

Organizatorzy zapowiadają szerego wydarzeń towarzyszących, wśród których znajdą się koncerty prezentujące wiele gatunków muzycznych, Turniej Rodzinny, Parada Mikołajowa, spektakle teatralne, imprezy na sąsiadującym z Jarmarkiem lodowisku, spotkanie z Mikołajem, spontaniczne kolędowanie.

Tradycyjnie będzie też wiele atrakcji dla dzieci: Szopka Bożonarodzeniowa, domek św. Mikołaja, baśniowy pociąg i kraina bajek.

Jarmarkowe stoiska będą czynne od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10:00 do 20:00 i od piątku do niedzieli od 10:00 do 21:00.

Źródło: www.katowice.eu