Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie 2019

Krakowskie Targi Bożonarodzeniowe, czy jak kto woli Jarmark Bożonarodzeniowy, to powrót do handlowych tradycji Rynku Głównego.

Kiedy: 29.11-26.12.2019

Gdzie: Rynek Główny, Kraków

Czytaj więcej...

Etnokraków

W dniach od 2 do 7 lipca 2019 w Krakowie będzie miała miejsce 21. edycja jednego z najważniejszych festiwali prezentujących muzykę tradycyjną, etno, folkową i world music w Europie – EtnoKraków/Rozstaje. Wystąpi podczas niego ponad 100 artystów z kilkunastu krajów i trzech kontynentów. Tegoroczne święto muzyki etnicznej w Krakowie to blisko 20 koncertów i bogactwo wydarzeń towarzyszących z udziałem artystów z całego świata: warsztaty muzyczne, tradycyjnego rzemiosła, noce tańca. Organizatorami są Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Stowarzyszenie ROZSTAJE u Zbiegu Kultur i Tradycji.

Czytaj więcej...

23. Międzynarodowe Targi Książki

Setki wydawców, ponad 1000 godzin programu towarzyszącego - tak zapowiadają się 23. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®. Nadchodząca edycja to również gorące premiery oraz bogaty program towarzyszący: warsztaty, wystawy, dyskusje. 

Kiedy: 24-27 października 2019

Gdzie: Międzynarodowe Centrum Targowo-Konferencyjne EXPO, ul. Galicyjska 9. Kraków

Czytaj więcej...

Dni Chrzanowa 2019

MOKSiR Chrzanów serdecznie zaprasza na tegoroczne obchody Dni Chrzanowa.

Kiedy: 01.06.-02.06.2019 (sobota-niedziela)
Gdzie: Chrzanów

Czytaj więcej...

3. Festiwal Nietoperzy

3. edycja Festiwalu Nietoperzy w Gminie Jerzmanowice-Przeginia. W planach są wycieczki do jaskiń, gra terenową, warsztaty artystyczne, plener malarski i wiele innych ciekawych atrakcji.

Kiedy: 14.09.2019

Gdzie: Jerzmanowice, Sąspów, Dolina Będkowska

Czytaj więcej...

XIX Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie

Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie to cykliczne wydarzenie popularyzujące naukę wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych, w tym seniorów. Jest on organizowany od 2000 roku, początkowo jako Festiwal Nauki, zaś od 2017 roku jako Festiwal Nauki i Sztuki. Organizatorami Festiwalu są krakowskie szkoły wyższe oraz instytuty Polskiej Akademii Nauk. W przedsięwzięcie będą zaangażowane również Kuratorium Oświaty w Krakowie, władze samorządowe, liczne krakowskie muzea oraz zaproszone instytucje kultury.

Kiedy: 16.05.2019-18.05.2019 (czwartek-sobota)

Gdzie: Rynek Główny, Kraków

Czytaj więcej...

Festiwal ETNOmania 2019

Już 14 lipca będziecie mogli zobaczyć, poznać i zakupić wspaniałe rzeczy na stoiskach blisko 150 wystawców rzemiosła, eko i folkdizajnu i etnosmaków, weźmiecie udział w ponad 40 warsztatach i pokazach, do tego pokaz mody, przestrzenne etnoinstalacje, strefa dzieci, etnosmaki, koncerty i mnóstwo innych folkowych atrakcji!

Festiwal ETNOmania to warsztaty, targi, pokazy, wystawy, etnoinstalacje, koncerty, prezentacje i dużo dobrej zabawy dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych.

Kiedy: 14 lipca 2019 (niedziela)

Gdzie: Skansen Wygiełzów, ul. Podzamcze 1, Babice

Czytaj więcej...

Olkuskie Spacery Historyczne

Wszystkim miłośnikom histori polecamy zaglądnąć do Olkusza, gdzie czeka na nich kilkanaście ciekawych, bezpłatnych wycieczek po Olkuszu i jego historii. Tak najkrócej można opisać rozpoczynającą się w lutym i trwającą cały rok akcję „Olkuskie Spacery Historyczne 2019”.

Przynajmniej raz w miesiącu mieszkańcy i turyści mogą wziąć udział w ciekawych wycieczkach tematycznych. Po zabytkach i historii Olkusza oprowadzają pasjonaci historii Srebrnego Miasta - członkowie lokalnych stowarzyszeń, a także pracownicy magistratu i wolontariusze. 

Czytaj więcej...