Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie

Organizowane w okresie Adwentu Targi Bożonarodzeniowe to powrót do handlowych tradycji Rynku Głównego. Targi, zwane dawniej jarmarkami, odbywały się na Rynku od stuleci. Rozpoczynają się zwykle pod koniec listopada
i trwają do drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia. Targi te na stałe wpisały się w kalendarz imprez Rynku krakowskiego, to tradycja, która w dużej mierze ma wpływ na rozwój kulturalny i gospodarczy Krakowa.

 

Kiedy: 27.11-26.12.2015
Gdzie: Kraków Rynek Główny

Nastrój targów wprowadza w klimat świąt i czyni płytę Rynku Głównego bardziej niż zwykle kolorową i gwarną.
Targom towarzyszą liczne imprezy: Korowód Kolędniczy, Obrzęd Dziadów Polskich, prezentacje Gmin Małopolski, spotkania opłatkowe z dostojnikami miasta itp.

Kupcy oferują szeroką gamę świątecznych produktów, takich jak bańki ręcznie malowane, ozdoby choinkowe, artykuły dekoracyjne, stroiki świąteczne, wyroby ceramiczne, wyroby z drewna, wełny, sukna, szkło artystyczne, biżuteria, pamiątki, pocztówki, kalendarze. Można skosztować wyśmienitych potraw z grilla - tradycyjnego oscypka prażonego na grillu z żurawiną oraz napić się grzańca galicyjskiego.

Nie brakuje świątecznych łakoci, takich jak prażone orzechy w karmelu, wyroby w czekoladzie i marcepanie czy tradycyjne pierniki. Pragniemy podkreślić, iż Targi Bożonarodzeniowe wraz z imprezami towarzyszącymi na trwałe wpisały się w kalendarz imprez i promują nasze miasto wśród odwiedzających je turystów, a w roku 2007 zostały nawet nazwane hitem zimowego sezonu turystycznego.