Jarmark Świateczny

W  Targach  zapowiedziało  udział  ok.  60 kupców  reprezentujących  nie  tylko region Małopolski, ale również inne miasta Polski. W tegorocznej edycji Targów prezentować się będą ponadto wystawcy z zagranicy, m.in. z Litwy, Słowacji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii oraz Węgier.

Kiedy: 18-28.03.2016
Gdzie: Kraków - Rynek Główny

Dla  krakowian  i  turystów  odwiedzających  Targi  przygotowano  punkty  małej  gastronomii  z polskimi  potrawami  z  grilla,  będzie  stoisko  z pierogami  wg staropolskich  receptur  m.in. z marmoladą różaną, z soczewicą z suszonymi pomidorami, pierogi kresowe z  wędzonym białym serem  i  ziemniakami,  oraz  stoisko  serwujące  zupy:  żurek,  kwaśnicę,  pomidorową,  czosnkową, barszcz,  grochówkę  oraz  grzybową.
Będzie  też  można  skosztować  cieszącą  się  od  kilku  lat powodzeniem  pajdę  chleba  ze  smalcem,  masłem  czosnkowym,  boczkiem,  cebulą  i  ogórkiem. W kiosku stylizowanym na młyn będzie można kupić naleśnik.

Galicyjskim”, ale będą też  inne trunki,  na przykład  piwa regionalne  i nalewki  m.in.  żurawinowa, pigwowa, orzechowa, miodowo-różana, a także owoce w zalewie.
Ustawiona zostanie kuźnia, w której odbywać się będą pokazy kowalstwa. Tam też można będzie nabyć podkówkę ze swoim imieniem.

19.03. sobota – godz. 12:15
UROCZYSTE OTWARCIE TARGÓW
Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiacy” – godz. 11:45 i 12:20
Malowanie pisanek przez znane postacie ze świata mediów, kultury i polityki od godz. 12:00
Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak” – godz. 13:00
Teatr Tańca „Dzieci Krakowa” – godz. 13:30

20.03. niedziela – godz. 12:00
POKAZ PALM I OBRZĘDÓW WIELKANOCNYCH
Konkurs: Tradycyjna palma wielkanocna od godz. 10:00
Wymarsz Korowodu z Placu Szczepańskiego – godz. 11:15
Poświęcenie palm przed kościołem św. Wojciecha – godz. 11:45
Prezentacja zespołów regionalnych – godz. 12:00
Rozstrzygnięcie konkursu – godz. 14:00

21.03. poniedziałek – godz. 12:00
OBRZĘD TOPIENIA MARZANNY
Konkurs: zaśpiewaj piosenkę lub powiedz wiersz o wiośnie lub Marzannie – godz. 11:00
Tworzenie Marzanny  – Szkoła Podstawowa nr 151 w Krakowie od godz. 11:00
Wymarsz wiosennego korowodu z Marzanną nad Wisłę – godz. 11:30

21.03. poniedziałek – 23.03. środa, godz. 13:00 - 17:00
WIELKANOCNE WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI
prowadzone przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana
Wykonywanie kartek świątecznych, dekorowanie i strojenie koszyczków wielkanocnych, dekoracja pisanek różnymi
technikami

26.03. sobota – godz. 10:00
STÓŁ WIELKANOCNY
PREZENTACJA WIELKANOCNYCH STOŁÓW REGIONALNYCH POŚWIĘCENIE POKARMÓW – godz. 12:00

28.03. poniedziałek – godz. 14:00
„Siuda Baba” – Stowarzyszenie Folklorystyczne „Teatr Regionalny” i „Teatr Po Latach”
„Krakowska Grupa Folklorystyczna” – godz. 14:50

Przez cały okres trwania Targów odbywać się będą pokazy twórczości i rękodzieła ludowego zorganizowane przez krakowski oddział Stowarzyszenia Twórców Ludowych.

Szczegółowy plan Jarmarku można pobrać TUTAJ

Źródło: kiermasze.com.pl