XVIII Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

Organizatorzy już po raz osiemnasty mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału we wspólnej podróży po Małopolsce. Jak co roku wspólnie z gospodarzami obiektów otworem staną dla Państwa drzwi na co dzień niedostępnych zabytków, zachęcając do odwiedzenia miejsc intrygujących, nieznanych, do obejrzenia cennych założeń architektonicznych i zanurzenia się w ich fascynującej historii.

Kiedy: 21-22.05.2016 (sobota-niedziela)
Kiedy: 28-29.05.2016 (sobota-niedziela)

W tym roku odwiedzający będą mieli  mozliwość wysłuchania mnóstwa fascynujących historii z szumem wody w tle. Odszukają miejsca, w których działały młyny wodne, wytropią plażę o nazwie Krokodyl.
Otworzą przed Państwem podwoje zamku, w którym jeszcze nie tak dawno pływały prawdziwie królewskie ryby. Odkryją ekscytującą historię szwajcarskiej guwernantki Liny Bögli, która z czasem przeobraziła się w znaną podróżniczkę i pisarkę przemierzającą morza i oceny, docierającą do najodleglejszych i najbardziej egzotycznych miejsc na świecie. To tylko kropla w morzu opowieści, które przedstawią organizatorzy.

Podczas tegorocznych Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego zaprezentowanych zostanie 15 zabytków, zlokalizowanych na czterech trasach zwiedzania – dwóch trasach krakowskich oraz trasach północno-zachodniej i południowo-wschodniej.

21–22 maja 2016

TRASA KRAKOWSKA

• Centrum Szkła i Ceramiki w Krakowie
  • Kompleks wodociągów na Bielanach w Krakowie

TRASA PÓŁNOCNO-ZACHODNIA

• Kaplica „Na Wodzie” oraz osada młynarska Boroniówka w Ojcowskim Parku Narodowym
  • Kościół i klasztor oo. Karmelitów Bosych w Czernej
  • Zamek w Zatorze

28–29 maja 2016

TRASA KRAKOWSKA

• Kościół sióstr Norbertanek, kościół pw. Najświętszego Salwatora wraz z kaplicą pw. św. Małgorzaty
  • Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

TRASA POŁUDNIOWO-WSCHODNIA

• Założenie dworskie w Zbyszycach
  • Kościół pw. Narodzenia NMP w Krużlowej Wyżnej
  • Dwór w Kwiatonowicach

Wspólnie z gospodarzami obiektów zapraszamy do udziału w oprowadzaniach, warsztatach, plenerach, pokazach i grach terenowych, dzięki którym będzie można zanurzyć się w historii prezentowanych miejsc i związanych z nimi osób. Zwiedzanie uatrakcyjnią miniwystawy, spotkania, koncerty, spacery i wycieczki tematyczne. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych oraz okazji do spróbowania lokalnych przysmaków.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Więcej szczegółów dostępnych na stronie Dni Dziedzictwa Kulturowego w zakładce program.

Źródło: XVIII Dni Dziedzictwa Kulturowego