Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

Festiwal Literatury dla Dzieci

Przed nami trzecia edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci. Już teraz zapowiada się świetna zabawa. W końcu najwiekszy europejski festiwal literatury dla dzieci zobowiązuje! W tym roku ponownie festiwal zawita do czterech miast: Gdańsk, Warszawa, Wrocław i Kraków. To będzie miesiąc pełen twórczych i emocjonujących spotkań z najlepszą dziecięcą literaturą. Jesteście Gotowi?

W tym roku motywem przewodnim będzie podróżowanie! Po małych i dużych ojczyznach. W czasie i przestrzeni. Daleko i blisko. Uczestnicy festiwalu odwiedzą przeszłość, wybiegną w przyszłość, przypomnimy to co zapomniane, odkurzymy tradycje i przybijemy piątkę z etnografią. Jak mówią organizatowy - "Udowodnimy, że dawne nie musi być nudne, za to może być fascynujące i… nowoczesne. Będziemy pytać o tożsamość i sens istnienia. Słuchać, patrzeć, wąchać, smakować, dotykać i tworzyć. Bawić się, uczyć i przeżywać prawdziwe emocje zarazem".

Festiwal Literatury dla Dzieci chce wychowywać nowe pokolenia czytelników. Udowodnić, że czytanie książek nie jest passé, uczestnicy będą bawić się z literaturą i w literaturę.

Festiwal Literatury dla Dzieci buduje mosty. Łączymy pokolenia proponując wydarzenia, w których mogą uczestniczyć wspólnie rodzice z dziećmi. I czasem trudno odgadnąć kto bawi się lepiej. Wartościowa literatura jest tu zawsze punktem wyjścia do rozmowy z dzieckiem, ale i przyczynkiem do zabawy. Nie od dziś wiadomo, że alians przyjemnego z pożytecznym, to gwarancja że nauka nie pójdzie w las, że zostanie w pamięci dziecka na dłużej, uwrażliwiając go i pomagając mu lepiej zrozumieć świat.

Szczegółowy program krakowskiego festiwalu dostepny TUTAJ.

 

Źródło: Festiwal Literatury dla Dzieci