Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

Letni Festiwal Jazzowy

Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami ma wieloletnią tradycję. Od 1996 roku Festiwal będący serią koncertów rozwija swą formułę poprzez organizację koncertów w Filharmonii, Operze Krakowskiej, Radio Kraków, Centrum Manggha, ICE Kraków, Kijów.Centrum i klubach jazzowych Krakowa.

Kiedy: 07.06-23.07.2016

Od roku 2000 w ramach Festiwalu odbywają się wielkie plenerowe koncerty i wydarzenia - jak Niedziela Nowoorleańska i Noc Jazzu. Obecnie Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami jest największym polskim festiwalem jazzowym i jednym z większych w Europie.

Tegoroczna, XXI już edycja Festiwalu potrwa aż półtora miesiąca, rozpocznie się już za tydzień koncertem poświęconym pamięci nieżyjącego już Zygmunta Seiferta w 70. rocznicę jego urodzin. Największe gwiazdy festiwalu to najsłynniejszy na świecie gitarzysta jazzowy Pat Metheny, który ze swoim nowym kwartetem zagra w ICE Kraków 26 czerwca, oraz występująca po raz pierwszy w Krakowie legendarna grupa Yellowjackets (wystąpi 22 lipca w Kijów.Centrum).

Ciekawie zapowiada się coroczne święto jazzu tradycyjnego – Niedziela Nowoorleańska, która w tym roku odbędzie się 3 lipca. Słynna Parada Nowoorleańska spod Barbakanu na Rynek Główny będzie powiększona o artystów i przyjaciół Kabaretu Piwnica pod Baranami świętujących 60. lecie powstania. Na dużej scenie pod Ratuszem zagrają legendy – Wojciech Karolak, Przemek Dyakowski, JBBO i Stanley Breckenbridge, Boba Jazz Band oraz Old Metropolitan Band.

Bilety:

  • na koncerty w ICE Kraków - 50 zł
  • Kijów Centrum - 50 zł
  • w Piwnicy pod Baranami - 50 zł,
  • Harris Piano - 30 zł,
  • Solo Piano - 50 zł,
  • Koncert Finałowy - 70 zł

Dostępne na Ticketpro.pl oraz w InfoKraków na ul. Jana 2. Po raz pierwszy będzie można również zakupić bilety na wszystkie koncerty z 10% zniżką w nowym biurze festiwalowym - Cracovia Music Agency na ul. Karmelickiej 52 w godz.10:00-17:00 tel. (12) 633-28-39

Wszystkie potrzebne informacje dostępne są na stronie Festiwalu: cracjazz.com

Źródło: krakow.pl