Life Festival 2016

Life Festival Oświęcim to inicjatywa zrodzona z potrzeby przełamywania stereotypów kulturowych i przekazywania ducha tolerancji. Idea przyświecająca festiwalowi czyni go wyjątkowym na tle innych wydarzeń muzycznych w Polsce.

Budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi oraz walka z rasizmem i antysemityzmem to główne cele LFO. Podczas tegorocznej edycji wystapi m.in.: Elton John, Queen, Johnn Newman, Kortez, Dawid Podstadło i wiele więcej.

Kiedy: 16-19.06.2016 (czwartek-niedziela)
Gdzie: Oświęcim

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Life Festival Oświęcim jest Darek Maciborek. Dziennikarz muzyczny radia RMF FM, urodzony i mieszkający do dziś w Oświęcimiu, postanowił „odczarować” 40-tysięczne miasto, funkcjonujące w świadomości wielu ludzi jedynie w powiązaniu z muzeum Auschwitz-Birkenau.

Od 2013 roku program LFO wzbogacił się o dwa ważne wydarzenia: bieg uliczny „Tolerancja na sportowo”, z udziałem gwiazd polskiego sportu (Robert Korzeniowski) oraz Street Life – hip-hopowe święto zwieńczone koncertem czołowych polskich raperów (wśród nich m.in. O.S.T.R.).

PROGRAM LIFE FESTIVAL

CZWARTEK, 16 CZERWCA 2016 - Planet Cinema, ul. Powstańców Śląskich 1, Oświęcim

• 09:00 - Watch Docs: Bez wyjścia. Historia Rehtaeh Parsons
  • 10:00 - Watch Docs: Drużyna E

Oświęcimskie Centrum Kultury, ul. Śniadeckiego 24, Oświęcim

PIĄTEK, 17 CZERWCA 2016Planet Cinema, ul. Powstańców Śląskich 1, Oświęcim

• 09:00 - Watch Docs: Made in BY
  • 10:00 - Watch Docs: Zima na Lampedusie

STREET LIFE, Strefa Miejska - Rynek, Oświęcim

Oświęcimskie Centrum Kultury, ul. Śniadeckiego 24, Oświęcim

SOBOTA, 18 CZERWCA 2016Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży:

• 14:00 - Wernisaż wystawy "Kunst=Sztuka"

Stadion MOSiR, ul. Legionów 15, Oświęcim:

Scena Red Bulla, Stadion MOSiR, ul. Legionów 15, Oświęcim

NIEDZIELA, 19 CZERWCA 2016Stadion MOSiR, ul. Legionów 15, Oświęcim:

Scena Red Bulla, Stadion MOSiR, ul. Legionów 15, Oświęcim

KUP BILET na Life Festival Oświęcim.

Więcej szczegółów na oficjalnej stronie Festiwalu oraz na profilu FB Festiwalu.

Źródło: lifefestival.pl