Europejski Dzień Kina Artystycznego

W drugi weekend października dzięki inicjatywie CICAE (Confédération internationale des cinémas d'art et d'essai) po raz pierwszy 9 października będzie Europejskim Dniem Kina Artystycznego.

Nazwa ta nieco dwuznaczna kieruje uwagę zarówno na kino jako formę przekazu artystycznego, jak i na Kino jako obiekt, bez którego ten przekaz byłby niemożliwy.

Kiedy: 09.10.2016 (niedziela) godz. 10:00-15:00
Gdzie: Kraków

Celebrując ten dzień, wszystkie kina studyjne w Krakowie zagrają po raz pierwszy razem. Zabawa rozpocznie się od Kinowej Gry Miejskiej, gdzie uczestnicy podróżować będą śladami krakowskich kin (tych istniejących, ale i tych, po których zostało jedynie wspomnienie) rozwiązywać zagadki, unikać pułapek, i zdobywać punkty.

10:00-15:00 Kinowa Gra Miejska
Punkty: Kino Kika, Kino Wrzos, Kino Atlantic (partner Atlantic Sports), Kino Wanda (partner Klimaty Południa), Kino Pasaż (partner Fundacja Pauza), Kino Pod Baranami, Kino ARS, Kino Agrafka, Kino Paradox, Kino Mikro, Kino Kijów.Centrum, Kino Wolność (partner Ulica Pomorska. Oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa)

Istota gry: poznanie istniejących i nieistniejących miejsc związanych z propagowaniem kultury filmowej. Zabawa w przestrzeni miejskiej. W każdym z miejsc na uczestników czekać będą zadania związane z miejscem i z europejskim filmem. Autorem przewodnika po kinach będzie Maciej Gil.

Na zgłoszenia drużyn do 28 września 2016 pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W zgłoszeniu należy podać nazwiska osób w drużynie, wiek uczestników oraz nazwę drużyny. Należy pamiętać również o podaniu numeru telefonu i adresu e-mail do kapitana zespołu.

Liczba uczestników: 30 zespołów min.2- max. 4 osobowych,
Gra jest przeznaczona dla wszystkich grup wiekowych. Uczestnicy poniżej 15 roku życia muszą znajdować się pod opieką osoby dorosłej.

Źródło: profil FB wydarzenia