Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym

To będzie wyjątkowe spotkanie zawodników walczących w oryginalnych stylach karate! Na początku października w Krakowie ponad trzy tysiące sportowców weźmie udział w Mistrzostwach Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016 i Światowym Festiwalu Renesans Karate-Do.

Finały rozegrane zostaną w sobotę (15 października). Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Kiedy: 14-15.10.2016 (piątek-sobota)
Gdzie: Tauron Arena w Krakowie, Stanisława Lema 7

Światowy Festiwal Renesans Karate-Do

Mistrzostwom Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016 towarzyszyć będą zawody rozgrywane w innych głównych stylach oryginalnego karate. W ramach Światowego Festiwalu Renesans Karate-Do oprócz nich odbędą się:

– XXIII Mistrzostwa Europy Karate Fudokan,

– Turniej Karate Koshiki Super Karatedo WGP,

– Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym.

Turniej zakończy się wyjątkowym meczem pomiędzy finalistami Mistrzostw Europy Karate Fudokan i Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym.

– Z nowym duchem, w Krakowie – mieście renesansu organizujemy wielostylowe mistrzostwa otwarte dla głównych stylów oryginalnego karate na świecie. Światowy Festiwal Renesans Karate-Do to spotkanie, którego celem jest budowanie wspólnego systemu edukacji i rozwoju w oparciu o wspólne dziedzictwo oryginalnych stylów karate – mówi Włodzimierz Kwieciński, prezydent Światowej Federacji Karate Tradycyjnego (WTKF).

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął były prezydent RP, laureat Pokojowej Nagrody Nobla – Lech Wałęsa.

Program wydarzenia:

14 października (piątek)

  • 9:00-21:00 – Światowy Festiwal Renesans Karate-Do i Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016 (eliminacje)

 15 października (sobota)

  • 9:00-13:00 – Światowy Festiwal Renesans Karate-Do i Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016 (eliminacje i część finałów)
  • 15:00 – Oficjalna ceremonia otwarcia; mecze pomiędzy finalistami Mistrzostw Świata WTKF i Mistrzostw Europy WFF

Po zakończeniu zawodów – koncert zespołu CHEMIA

Źródło: krakow.pl