17 Festiwal Filmu Niemego - Podróże

Kino Pod Baranami oraz Fundacja Dla Kina zapraszają na 17. Festiwal Filmu Niemego. To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, podczas którego widzowie mogą doświadczyć magii kina w sposób możliwie najbliższy temu sprzed stu lat. Pokazom filmów niemych, tych kultowych i tych mniej znanych, towarzyszy muzyka na żywo w wykonaniu utalentowanych artystów współczesnej sceny muzycznej.

Kiedy: 01-04.12.2016 (czwartek-niedziela)
Gdzie: Kraków - Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27

Na uczestników Festiwalu jak zwykle czekają pieczołowicie wyszukane perełki jak np. nieprezentowane wcześniej w Polsce krótkie filmy Oktavijana Miletica – ojca chorwackiego filmu autorskiego.

Festiwal gwarantuje nadzwyczajną podróż w czasie, podczas której widzowie będą mogli przeżywać seanse tak jak wiele lat temu, czyli z towarzyszeniem muzyki na żywo. Jest to jednak wyprawa do przeszłości pozostająca w silnym związku ze współczesnością, dzięki towarzyszącej filmom oprawie muzycznej. Akompaniament do filmów przygotują i zaprezentują na żywo zarówno uznani muzycy, jak i debiutanci.

01.12.2016 (czwartek)

godz. 19:00 IN THE LAND OF THE HEAD HUNTERS | IN THE LAND OF THE HEADHUNTERS(Edward S. Curtis) USA 1914, 65’ - muzyka na żywo // live music: Ula Stosio/Marcin Pokorski (PL)

02.12.2016 (piątek)

• godz. 19:00 MISJA NA MARSA | A TRIP TO MARS | HIMMELSKIBET (Holger-Madsen) DK 1918, 81 min. Muzyka na żywo // live music: Helatone Trio (PL)
  • godz. 21:15 ŻONA FARAONA | THE LOVES OF PHARAOH | DAS WEIB DES PHARAO (Ernst Lubitsch) DE 1922, 100 min. Muzyka na żywo // live music: Immortal Onion (PL)
  • godz. 23:15 NANUK Z PÓŁNOCY | NANUK OF THE NORTH  (Robert Flaherty) USA/FR 1922, 79 min. Muzyka na żywo // live music: Minoo. Afterparty w Betel Klub (pl. Szczepański 3) (Partner: Off Radio Kraków)

03.12.2016 (sobota)

• godz. 18:30 NIEPOŻĄDANA | THE EXILE | A TOLONC (Mihaly Kertesz) HU 1915, 67 min. Muzyka na żywo // live music: Semi-Invented Trio (PL). Partner: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie // Consulate General of Hungary
  • godz. 21:15 CZARNY PIRAT | THE BLACK PIRATE (Albert Parker) USA 1926, 96 min. Muzyka na żywo // live music: TROPY (PL)
  • godz. 23:00 ZEW MORZA | ZEW MORZA (Henryk Szaro) PL 1927, 123 min. Kopia dźwiękowa z muzyką // sound print with music by: Krzesimir Dębski. Partner: Filmoteka Narodowa w Warszawie // Polish National Film Archive

04.12.2016 (niedziela)

• godz. 11:00 BARANKI W NIEMYM KINIE: HISTORIA KINA. Prowadzenie: Sztukolotnia (PL)
  • godz. 12:15 BARANKI W NIEMYM KINIE: MUZYKA W NIEMYM KINIE PODRÓŻ NA KSIĘŻYC | LE VOYAGE DANS LA LUNE (Georges Méliès) FR 1902, 15 min. Muzyka na żywo // live music: SALK (PL). Po seansie warsztaty muzyczne dla dzieci // music workshops for kids afterwards. Partner: INSTITUT FRANÇAIS Pologne
  • godz. 16:30 OKTAVIJAN MILETIĆ - OJCIEC CHORWACKIEGO KINA AUTORSKIEGO // SHORT FILMS BY OKTAVIJAN MILETIĆ - CROATIAN CINEMATOGRAPHER (Oktavijan Miletić) HR 1932-37, 75 min. Muzyka na żywo // live music: Lód 9 (PL). Partner: PSSST! Festival nijemog filma/PSSST! Silent Film Festival (Zagreb)
  • godz. 19:00DROGA DO ERNOA | ROAD TO ERNOA | LA CHEMIN D’ERNOA (René Coiffard, Louis Delluc) FR 1921, 50 min. Muzyka na żywo // live music: Kixnare (PL)
  • godz. 21:15 GENERAŁ | THE GENERAL (Buster Keaton, Clyde Bruckman) USA 1926, 108 min. Muzyka na żywo // live music: Baaba (PL)

Wszystkie filmy zostaną wyświetlone z polskimi i angielskimi napisami.

BILETY:

• 30 zł - (normalny | regular)
  • 24 zł - (ulgowy | discount)
  • * Zew morza: 20 zł (normalny) 14 zł (ulgowy)
  • 135 zł - KARNET (9 seansów)
  • 10 zł - Baranki w niemym kinie I: historia kina
  • 15 zł - Baranki w niemym kinie II: muzyka w niemym kinie
  • 20 zł - Karnet Baranki (2 spotkania)
  • wstęp wolny - Nanuk z Północy (Klub Betel)

Bilety dostępne w kasach Kina oraz ONLINE (opłata internetowa: 1 zł)
Aby zakupić Karnet online - prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">

Po więcej szczegółów zapraszamy na oficjalną stronę 17. Festiwalu Filmu Niemgo.

Źródło: festiwalfilmuniemego.pl