Międzynarodowa Giełda Biżuterii i Minerałów

Jesli nie macie planów na nadchodzący weekend to polecamy odwiedzić Kraków, gdzie wszystkich miłośników bizuterii, kamieni szlachetnych oraz rękodzieła przyciągnie Międzynarodowa Giełda Biżuterii i Minerałów.

Kiedy: 18-19.03.2017 (sobota-niedziela) godz. 10:00-18:00
Gdzie: Hala Sportowa UE w Krakowie, ul. Rakowicka 27

W Giełdzie biorą udział hurtownie, rzemieślnicy, jubilerzy, złotnicy kolekcjonerzy i artyści. W ofercie giełdy znajdzie się ponad 100 wystawców z całego świata: piękna biżuteria, niezwykłe minerały, kamienie szlachetne, wyjątkowe wyroby jubilerskie, kolczyki, bransolety, pierścionki, naszyjniki, korale oraz półprodukty do tworzenia biżuterii.

Główne atrakcje:

• WYSTAWA specjalna - z kolekcji Andrzeja Korzekwy pt. „Minerały pegmatytów z masywu Strzegom-Sobótka”. Prezentowane będą kryształy kwarcu, skaleni, fluorytów i kamieni szlachetnych, znajdowanych w ciągu niemal 20 lat, w kamieniołomach granitu między Jaworem, Strzegomiem i Sobótką na Dolnym Śląsku. Przez profesjonalistów okazy z tego regionu uważane są za najpiękniejsze, aktualnie pozyskiwane w Polsce. Oprócz klasycznych eksponatów kryształu kwarcu zadymionego i czarnego (morionu) prezentowane będą szlachetne kryształy: topazu, heliodoru, akwamarynu, euklazu i fenakitu. Na szczególną uwagę zasługują okazy czerwonego chabazytu oraz zmieniającego barwę w świetle naturalnym i sztucznym - fluorytu.
  • Specjalne miejsce stworzone z myślą o dzieciach - GEOLANDIA. Pod profesjonalną opieką pedagogiczną najmłodsi będą uczyć się rysować minerały, poszukają cennych „skarbów” w piaskownicach czy stworzą modele skamieniałości. Rodzice w tym czasie będą mogli spokojnie zwiedzać targi.
  • KONKURS - kolejny raz, wszyscy zwiedzający będą mogli wziąć udział w losowaniu nagrody. Kupony będą dodawane do biletów w kasach, a gablota z okazem będzie umieszczona w wejściu głównym na targi.

Bilety:

• 10 zł - normalny
  • 7 zł - ulgowy ulgowy (dla osób poniżej 18 roku życia i emerytów)
  • 1 zł - osoby z zorganizowanych grup szkolnych

UWAGA: Specjalny PARKING dla zwiedzających – po okazaniu biletu z Giełdy w cenie promocyjnej 1 zł/godzina. Wjazd jest od strony ul. Beliny Prażmowskiego. Parking znajduje się 100 metrów od hali sportowej, gdzie odbywa się Giełda.

Źródło: FB profil Giełdy