Dni Wiednia w Krakowie

Wiedeń to nie tylko Hofburg, historia Habsburgów, walc, Prater, Opera Wiedeńska i tort Sachera. Stolica Austrii to nowoczesne i innowacyjne miasto, które podąża za najnowocześniejszymi trendami i wyznacza nowe kryteria. Krakowskie Dni Wiednia to nie lada okazja dla wszystkich miłośników austriackiej stolicy

Kiedy: 03-05.04.2017 (poniedziałek-środa)
Gdzie: Kraków

Wiedeń nie bez powodu po raz ósmy znalazł się na pierwszym miejscu w raporcie Mercera jako miasto zapewniające swoim mieszkańcom najwyższą jakość życia na świecie. Jako miasto przyjazne i nowoczesne oferuje niebywałe możliwości rozwoju gospodarczego, a do tego chętnie dzieli się bogatym doświadczeniem z innymi miastami.

Magię i klimat naddunajskiej metropolii w różny sposób będzie można poczuć w Krakowie, tańcząc przy dźwiękach muzyki Parov Stelar Trio, wypoczywając na lubianych sofach miejskich "Vienas", czy też oglądając projekcję filmów sferycznych.

PROGRAM DNI WIEDNIA:

24-25 marca - namiot multimedialny

W ciągu dnia w namiocie multimedialnym na Placu Szczepańskim będzie można przenieść się w najpiękniejsze zakątki stolicy Austrii, a wszystko to za sprawą techniki i okularów Virtual Reality. Chętnych zapraszamy na pokazowe lekcje, ciekawostki i quizy "Poznaj Wiedeń z Instytutem Austriackim". Po zmroku na widzów czeka natomiast pokaz „Wiedeń w 360°” przygotowany specjalnie na tę okazję.

3 kwietnia – koncert otwarcia Parov Stelar Trio

Już w pierwszym dniu organizatorzy przygotowali niespodziankę, to koncert twórców gatunku electro swing, Parov Stelar Trio. Dla krakowskiej publiczności trio wystąpi w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Informacje na temat sprzedaży biletów: www.eventim.pl

4 kwietnia - "Vienas" dla Krakowa

"Vienas" to charakterystyczne, wygodne sofy miejskie, które stały się znakiem rozpoznawczym wiedeńskiej dzielnicy muzealnej MuseumsQuartier. Chętnie korzystają z nich wiedeńczycy i turyści szukający chwili odpoczynku od zgiełku miasta. 4 kwietnia 2017 wiedeńskie sofy miejskie "Vienas" zostaną uroczyście przekazane dla miasta Kraków.

4-5 kwietnia konferencja "Innowacyjne miasta"

W Międzynarodowym Centrum Kultury przy Rynku Głównym eksperci z Wiednia i Krakowa stworzą przestrzeń do wymiany doświadczeń poświęconą m.in. takim tematom jak jakość powietrza, zarządzanie energią, transport publiczny, organizacja imprez masowych, smart city i start-upy. W dwudniowym programie przewidziano m.in. wykłady, panele eksperckie i warsztaty.

Szczegółowy program Dni Wiednia dostępny na stronie internetowej: www.eurocommpr.pl

Źródło: krakow.pl