Wielka Parada Smoków - Smoki Morza Śródziemnego

W pierwszy weekend czerwca Teatr Groteska zaprasza do Krakowa na jedyne w swoim rodzaju kolorowe smocze święto.

Tym razem za inspirację dla smoczych postaci, biorących udział w Paradzie, posłuży kultura krajów Morza Śródziemnego, ich bogata historia, plastyka, ornamentyka.

To jedyny tego typu smoczy festiwal w Polsce!

Kiedy: 03-04.06.2017 (sobota-niedziela)
Gdzie: Kraków

Smoczy festiwal rozpocznie Smoczy Piknik Rodzinny na Bulwarach Wiślanych, który potrwa cały weekend. Podczas tegorocznego smoczego festynu każdy znajdzie coś dla siebie, organizatorzy przygotowali bowiem mnóstwo atrakcji: konkursy, wesołe miasteczko, różnorodne stoiska, zabawy.

Ukoronowaniem pierwszego dnia smoczego święta będzie, zapierające dech w piersiach, Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle, podczas którego gigantyczne, unoszące się w powietrzu smoki zatańczą przy muzyce, sztucznych ogniach i laserach.

W niedzielę przez Kraków przejdzie Wielka Parada Smoków. W barwnym korowodzie pełnym kolorowych, pomysłowych smoków weźmie udział ponad 1000 dzieci. Spośród ponad 30 smoków wybierzemy Najpiękniejszego Smoka Parady.

PROGRAM 17. WIELKIEJ PARADY SMOKÓW:

• 3 czerwca (sobota) godz. 22:00, Zakole Wisły pod Wawelem

Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle łączy zapierające dech w piersiach efekty pirotechniczne, niezapomnianą muzykę, fantastyczną oprawę świetlną i laserową oraz gigantyczne kurtyny wodne. Jednak największą atrakcją Widowiska są ogromne latające smoki (do 25 m długości i 15 m wysokości) – niesamowite stwory animowane są na barkach i statkach przez aktorów Teatru Groteska. W tym roku w Widowisku wezmą udział nowe smoki, które zachwycą publiczność feerią kolorów i zaczarują Kraków.

• 4 czerwca (niedziela) godz. 12:00, ulice Starego Miasta – Rynek Główny

W Wielkiej Paradzie Smoków bierze udział ponad tysiąc dzieci z całego kraju. To właśnie one animują zaprojektowane przez siebie i własnoręcznie wykonane czterometrowe i większe smoki. Wszystkie smoki stają w szranki o tytuł tego najpiękniejszego i najbardziej pomysłowego. W barwnym pochodzie przy wykonywanej na żywo muzyce i smoczych rykach – dzieci i ich smoki przechodzą ulicami starego Krakowa. Na kilka godzin wszyscy oni stają się aktorami olbrzymiego, plenerowego widowiska, które obserwują tysiące mieszkańców Krakowa i specjalnie przyjeżdżających na tę okazję turystów. W tym roku Paradzie towarzyszyć będę występy artystyczne grup z Krakowa: Sorrir Por Fawor! – zagra energetyczną sambę; Capoeira UNICAR Kraków – da popisy oryginalnego tańca-walki oraz Krakowska Orkiestra Staromiejska – wykona muzykę marszową i rozrywkową na instrumentach dętych.

• Rozstrzygnięcie Konkursu na Najpiękniejszego Smoka, odbędzie na scena na Rynku Głównym około godz. 13:30

SMOCZY PIKNIK RODZINNY (Bulwary przy Smoczej Jamie):

• 3 czerwca (sobota), godz. 10:00 - 21:30
  • 4 czerwca (niedziela), godz. 10:00 - 19:00

Na odwiedzających Piknik czekać będzie ciekawie skonstruowany program: konkursy, wesołe miasteczko, zabawy, różnorodne stoiska, a także wiele innych atrakcji.

Źródło: paradasmokow.pl