Life Festival 2017

Life Festival Oświęcim to inicjatywa zrodzona z potrzeby przełamywania stereotypów kulturowych i przekazywania ducha tolerancji. Idea przyświecająca festiwalowi czyni go wyjątkowym na tle innych wydarzeń muzycznych w Polsce.

Budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi oraz walka z rasizmem i antysemityzmem to główne cele LFO.

Podczas tegorocznej edycji wystapi m.in.: Lao Che, Kasia Kowalska, Leski, Maleo reggae Rockers, Mesajah, Sheggy, LP, Scorpions i wiele więcej!

Kiedy: 22-24.06.2017 (czwartek-sobota)
Gdzie: Stadion MOSiR, ul. Legionów 15, Oświęcim

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Life Festival Oświęcim jest Darek Maciborek. Dziennikarz muzyczny radia RMF FM, urodzony i mieszkający do dziś w Oświęcimiu, postanowił „odczarować” 40-tysięczne miasto, funkcjonujące w świadomości wielu ludzi jedynie w powiązaniu z muzeum Auschwitz-Birkenau.

Od 2013 roku program LFO wzbogacił się o dwa ważne wydarzenia: bieg uliczny „Tolerancja na sportowo”, z udziałem gwiazd polskiego sportu (Robert Korzeniowski) oraz Street Life – hip-hopowe święto zwieńczone koncertem czołowych polskich raperów (wśród nich m.in. O.S.T.R.).

PROGRAM LIFE FESTIVAL

CZWARTEK, 22 CZERWCA 2017 - Oświęcimskie Centrum Kultury, ul. Śniadeckiego 24

PIĄTEK, 23 CZERWCA 2017 - Stadion MOSiR, ul. Legionów 15

SOBOTA, 24 CZERWCA 2017 - Stadion MOSiR, ul. Legionów 15

KUP BILET na Life Festival Oświęcim.  Więcej szczegółów na oficjalnej stronie Festiwalu oraz na profilu FB Festiwalu.

Źródło: lifefestival.pl