Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

4. KrwioBIEG Kraków

To już czwarta edycja charytatywnego Krwiobiegu - wydarzenia które łączy propagowanie honorowego krwiodawstwa z jedną z najprostszych form ruchu – bieganiem.

Kiedy: 07.10.2017 (sobota) 
Gdzie: Bulwar Czerwieński, Kraków

Już w pierwszą sobotę przy Bulwarach Wiślanych (pod Wawelem) pojawią się grupy pasjonatów najpopularniejszego obecnie w Polsce sportu- biegania. Spotkają się również ludzie, których jednoczy inna pasja – pasja pomocy poprzez oddanie cząstki siebie. Grupa Honorowych Dawców Krwi.

Przyjdą wreszcie całe rodziny, uczniowie, przyjaciele, znajomi, współpracownicy, studenci i seniorzy – wszyscy, którzy łączą spędzanie weekendu z aktywnym wypoczynkiem.
W czasie trwania biegu będzie można oddać krew- 450 ml, które ratuje życie!

Głównym organizatorem imprezy jest Małopolski Oddział Okręgowy PCK - najstarszej i najbardziej wszechstronnej organizacji humanitarnej w Polsce. Podstawową misją jest zapobieganie i łagodzenie cierpienia ludzkiego oraz ochrona ludzkiej godności.

RODZAJE BIEGÓW

1) BIEGI DZIECIĘCE

• 1 grupa: 3-10 lat – 500 m
• 2 grupa: 11-16 lat – 1000 m

*w przypadku małej ilości dzieci, biegi zostaną połączone – odbędzie się bieg na 500 m

2) BIEG ZASADNICZY

• 1 grupa: 5 km
• 2 grupa: 10 km

3) MARSZOBIEG Z KIJKAMI NORDIC WALKING

Zapisy odbywają się przez formularz internetowy w zakładce ZAPISY do dnia 6 października 2017 r. (piątek) do godziny 12:00 lub do wyczerpania limitu miejsc.

Każdy uczestnik jest zobowiązany do wniesienia opłaty startowej przez system Dotpay w chwili rejestracji przez formularz e –zgłoszenia. Wyjątek stanowią osoby nie posiadające konta internetowego, takie osoby mogą zapisać się i dokonać opłaty startowej w kasie biura Małopolskiego Oddziału Okręgowego PCK, nie później jednak niż do 6 października 2017 r. do godz. 15:00 (piątek). Lub w dniu biegu 7 października w godzinach 8:00 – 11:00 w Biurze Biegu.


ZAPIS INTERNETOWY = REJESTRACJA + OPŁATA (jednoczesna)

ZAPIS OSOBISTY W BIURZE PCK = REJESTRACJA + OPŁATA (jednoczesna)

Udział w biegu jest objęty opłatą startową w wysokości od 10 zł do 50 zł, uzależnioną od wybranego pakietu. Szczegółowe informacje dotyczące pakietów znajdują się w zakładce ZAPISY, klikając OPISY PAKIETÓW.

BIURO BIEGU

Biuro Biegu mieści się w biurze Małopolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża, przy ul. Studencka 19 w Krakowie. Osoby które nie posiadają konta internetowego mogą dokonać zapisu i opłaty za bieg nie później niż do 6 października 2017 r. do godz. 15.00 (piątek). 7 października (dzień zawodów) biuro zostanie przeniesione w okolice startu Biegu i będzie wydawać pakiety startowe i kontynuować zapisy w godzinach 8:00 – 11:00.

Na terenie miasteczka biegowego organizator zapewnia szatnie bez natrysków oraz depozyt w pobliżu startu i mety biegu.

ODBIERANIE PAKIETÓW STARTOWYCH:

  • 05.10.2017 r. godz. 9:00-15:00– siedziba MOO PCK, ul. Studencka 19 Kraków (parter)
  • 06.10.2017 r. godz. 9:00-15:00 – siedziba MOO PCK, ul. Studencka 19 Kraków (parter)
  • 07.10.2017 r. godz. 8:00-11:00 – miasteczko biegowe 4.KrwioBIEGU Kraków, Bulwary Wiślane, namioty: BIURO BIEGU (w pobliżu pomnika Psa Dżoka).

W ramach opłaty startowej uczestnik otrzymuje pakiet zawierający:

   ♥ numer startowy
   ♥ pamiątkową koszulkę
   ♥ wodę
   ♥ medal
Podczas odbioru pakietu zawodnicy muszą okazać dokument ze zdjęciem oraz, jeżeli ich dotyczy – dokument potwierdzający niższą opłatę startową (uczniowie/studenci – legitymację, w przypadku krwiodawców legitymację honorowego dawcy krwi bez względu na stopień).

Więcej informacji można uzyskac na stronie krwiobiegkrakow.pl

Źródło: profil FB wydarzenia