Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

Netia Off Camera 2018

Czy są tu jacyś miłośnicy kina?? Wielkimi krokami zbliża sie 11.edycja Netia Off CAMERA.

Festiwal zawiera w sobie nieskończoną ilość historii i obrazów, jest otwarty na interpretacje, różnorodność i ciągłe poszukiwanie nowych, nieodkrytych dotąd terytoriów – tak działa kino niezależne.

Kiedy: 27.04-06.05.2018

W programie 11.edycji Festiwalu znalazło się pięć nowych sekcji. Zwykło się mówić, że sport to zdrowie. Niektórzy na tym poprzestają, a ci bardziej dociekliwi dodają do tej popularnej frazy jeszcze jedną – pod warunkiem, że nie jest uprawiany wyczynowo.

W specjalnej tematycznej sekcji podczas festiwalu Off Camera „Sport to zdrowie” filmowcy zająć się tą bardziej „ekstremalną” wersją.

W ramach sekcji “Zawód: Artysta”widzowie zobaczą filmy poświęcone sztuce i jej twórcom. Począwszy od muzyków, filmowców, poprzez malarzy, a kończąc na projektantach mody. Filmy, jakich akcja dzieje się w liceum kojarzą się powszechnie ze stekiem banałów, w rodzaju pierwszej miłości, socjalnego wyobcowania, konfliktów z rówieśnikami czy z towarzyskimi zawirowaniami. „High School Movies” to w istocie jednak dużo bardziej skomplikowany i złożony gatunek, o czym będzie można się przekonać w ramach sekcji „Nasto-Dramy”. Kolejna specjalna tematyczna sekcja to „Working Class Hero”. Umożliwia widzom, choćby na moment, wejście w skórę „bohatera klasy pracującej”. Filmowcy zaproponują festiwalowej publiczności buntownicze i niekonwencjonalne narracje o ludziach pracy, dobitnie uświadamiając, że szeroko zakrojona transformacja gospodarcza i społeczna jest jedynie kwestią czasu, a w kinie nadchodzi era pracującego bohatera. Każdy chyba, choćby na chwilę, odczuwał potrzebę zemsty za doznane krzywdy. "Zemsta jest słodka?" ma jednak ambicję przyjrzeć się zemście niekoniecznie w formie i kształcie określanym przez ociekające krwią konwencje „revenge movies”.

Filmy, które wybrano pokażą filmowe reprezentacje, które pozwalają odświeżyć i kreatywnie przepisać rozmaite typy filmowych opowieści, począwszy od komedii romantycznej i melodramatu, aż do kina grozy właśnie.

Szczegółowy HARMONOGRAM wydarzenia dostepny TUTAJ 

CENNIK BILETÓW:

  • Cena pojedynczego biletu to 20,00 zł. Przy zakupie biletu z Masterpass obowiązuje 20% zniżki - cena z Masterpass 16, 00 zł. (zniżka obowiązuje przy zakupie online)
  • Cena pojedynczego biletu na pokaz specjalny - DACHOWANIE - 30,00 zł
  • Cena pojedynczego biletu na pokaz specjalny - KINO 'NIMFA' - Kino na statku pływającym - 50,00 zł

Netia Off Camera wchodzi w przestrzeń miasta, zamieniając w plenerowe kina Plac Szczepański, tworząc Kino pod Gwiazdami na Bulwarach Wiślanych czy urządzając specjalne projekcje na dachach krakowskich kamienic. Kino niezależne przybliżają mieszkańcom miasta i turystom sami artyści. Z dala od fleszy fotoreporterów i czerwonych dywanów spotykają się z publicznością w specjalnie utworzonym Miasteczku Filmowym.

Wielbiciele seriali powinni zaznaczyć w kalendarzu daty od 1 do 3 maja. W ramach Canal+SerialCon publiczność spotka się z ulubionymi aktorami i pozna najciekawsze tendencje, które decydują o tym, co dzieje się na małym ekranie.

Od ponad dekady Festiwal łączy filmową refleksję z doświadczeniem akademickim, a w ramach Off Camera Pro Industry stwarza przestrzeń aktywnego networkingu i developmentu, okazję do pracy warsztatowej polskich aktorów z hollywoodzkimi reżyserami castingów.

Do zobaczenia w Krakowie podczas 11.NETIA OFF CAMERA!

Źródło: offcamera.pl