XX Małopolskie Dni dziedzictwa Kulturowego

Jubileuszowa, 20. edycja Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego zbliża sie coraz wiekszymi krokami. Dwa majowe weekendy, 11 zabytkowych obiektów, w tym miejsca nieznane lub na co dzień niedostępne, niezwykłe historie, inspirujące spotkania i pełni pasji przewodnicy. To wszystko podczas jedynego w swoim rodzaju coroczne święto zabytków Małopolski.

Kiedy: 19-20.05.2018 oraz 26-27.05.2018

W tym roku pod hasłem "Wolność krzepi!" odwiedzić będzie można miejsca i poznać historię bohaterów i bohaterek dwudziestolecia międzywojennego. Uczestnicy udadzą się w podróż do czasów niezwykłego rozwoju społeczno-gospodarczego, gdzie radość i entuzjazm napędzały do działania i pozwalały pokonywać wiele trudności w niełatwej rzeczywistości Polski po I wojnie światowej.

MAŁOPOLSKIE DNI DZIEDZICTWA KULTUROWEGO – COROCZNE ŚWIĘTO ZABYTKÓW

Podczas dwóch majowych weekendów Organizatorzy zachęcają do poznawania ciekawych miejsc Krakowa i Małopolski. Wspólnie z gospodarzami i przewodnikami zapraszamy do wysłuchania pasjonujących opowieści na temat niezwykłych postaci i obiektów.

Dotychczas udostępniono do zwiedzania ponad 250 zabytków, z których jedna trzecia jest na co dzień niedostępna dla turystów bądź dostępna w ograniczonym stopniu. W ponad 120 miejscowościach Małopolski można było zwiedzać kościoły, pałace, dwory, muzea, skanseny, zabytki techniki, a także układy urbanistyczne i atrakcje przyrodnicze.

Od 2012 roku Małopolskim Dniom Dziedzictwa towarzyszy specjalna książka – ujęte w formę eseju historycznego opowieści na temat prezentowanych miejsc i związanych z nimi postaci, uzupełnione bogatym materiałem ilustracyjnym. Każda osoba odwiedzająca zabytek w czasie trwania Dni Dziedzictwa otrzymuje ją nieodpłatnie – od 2012 roku rozdaliśmy już ponad 40 tysięcy egzemplarzy kolejnych publikacji edycyjnych.

SKRÓCONY PROGRAM XX MAŁOPOLSKICH DNI DZIEDZICTWA KULTUROWEGO:

19–20 maja 2018

TRASA KRAKOWSKA I

• Fort 50 ½ O Barycz w Krakowie
  • Dworek Rutkowskich w Krakowie-Bronowicach

TRASA ZACHODNIA

• Kościół pw. Narodzenia NMP w Racławicach k. Olkusza
  • Piec kręgowy w Płazie

Szczegółowy program oraz REZERWACJA zwiedzania na weekend 19-20 maja dostępne TUTAJ

26–27 maja 2018

TRASA KRAKOWSKA II

• Kamienica Bujwidów w Krakowie
  • Gmach główny Akademii Górniczo-Hutniczej im. S. Staszica w Krakowie

TRASA WSCHODNIA

• Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i dwór Żabów w Zbylitowskiej Górze
  • Willa Eugeniusza Kwiatkowskiego w Tarnowie-Mościcach
  • Dom rodzinny i Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach

Szczegółowy program oraz REZERWACJA zwiedzania na weekend 26-27 maja dostępne TUTAJ

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM XX MAŁOPOLSKICH DNI DZIEDZICTWA KULTUROWEGO do pobrania w formacie pdf TUTAJ

UDZIAŁ WE WSZYSTKICH WYDARZENIACH JEST BEZPŁATNY!!

Źródło: dnidziedzictwa.pl