LIFE Festival 2018

Life Festival Oświęcim to inicjatywa zrodzona z potrzeby przełamywania stereotypów kulturowych i przekazywania ducha tolerancji. Idea przyświecająca festiwalowi czyni go wyjątkowym na tle innych wydarzeń muzycznych w Polsce.

Budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi oraz walka z rasizmem i antysemityzmem to główne cele LFO.

Podczas tegorocznej edycji wystapi m.in.: Blue Cafe, Vera Jonas, Alvaro Soler, L.U.C., Totemo, Carlos Santana, Europe i wiele wiele więcej!

Kiedy: 14-16.06.2018 (czwartek-sobota)
Gdzie: Stadion MOSiR, ul. Legionów 15, Oświęcim

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Life Festival Oświęcim jest Darek Maciborek. Dziennikarz muzyczny radia RMF FM, urodzony i mieszkający do dziś w Oświęcimiu, postanowił „odczarować” 40-tysięczne miasto, funkcjonujące w świadomości wielu ludzi jedynie w powiązaniu z muzeum Auschwitz-Birkenau.

Od 2013 roku program LFO wzbogacił się o dwa ważne wydarzenia: bieg uliczny „Tolerancja na sportowo”, z udziałem gwiazd polskiego sportu (Robert Korzeniowski) oraz Street Life – hip-hopowe święto zwieńczone koncertem czołowych polskich raperów (wśród nich m.in. O.S.T.R.).

PROGRAM LIFE FESTIVAL 2018

CZWARTEK, 14 CZERWCA 2018 - Oświęcimskie Centrum Kultury, ul. Śniadeckiego 24

PIĄTEK, 15 CZERWCA 2018 - Stadion MOSiR, ul. Legionów 15

SOBOTA, 16 CZERWCA 2018 - Stadion MOSiR, ul. Legionów 15

• godz. 16:30 - koncert Totemo
  • godz. 17:45 - koncert L.U.C.
  • godz. 19:30 - koncert Punk Alive
  • godz. 21:30 - koncert The Strangles
  • godz. 23:30 - koncert Europe

KUP BILET na Life Festival Oświęcim. Więcej szczegółów na oficjalnej stronie Festiwalu oraz na profilu FB Festiwalu.

Źródło: lifefestival.pl