Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

Reżyserzy, Działalność Teatralna i Filmowa

Jaworzno sprzyja reżyserom. To właśnie tutaj urodził się Bogdan Tosza, reżyser teatralny, dyrektor Teatru Śląskiego, odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi.

Drugą postacią, o której nie można zapomnieć to Ewa Sałużanka, dyrektorka Teatru Sztuk, reżyserka takich przedstawień jak "Zupa wielozadaniowa" czy "Julka na afisz", spektaklu cieszącego się ogromną popularnością, który przyciągnął jednorazowo 2000 osób.

Czytaj więcej...

Fotograficy

Jaworzno swoimi zielonymi terenami, licznymi pomnikami, czy urokliwymi kapliczkami zachęca do chwycenia aparatu w dłoń i uwiecznienia tych pięknych miejsc. Z pewnością miłośnicy fauny znajdą niejeden obiekt do swoich zdjęć. 

Czytaj więcej...

Aktorzy

Scena teatralna w Jaworznie wciąż się rozwija. Z dużym powodzeniem od kilku lat działa w ścisłym centrum miasta Teatr Sztuk, w którym odbywają się przedstawienia teatralne zarówno z jaworznickimi aktorami, jak i spektakle zaproszone, w których możemy podziwiać aktorów teatralnych z całej Polski.

Czytaj więcej...

Artyści Sztuki Ludowej

Bez wątpienia położenie Jaworzna między stolicami Górnego Śląska i Małopolski ma ogromny wpływ na tutejszych twórców sztuki ludowej.

 

Czytaj więcej...

Zespoły muzyczne

Jaworznicka scena muzyczna obfituje w talenty muzyczne i wokalne. Do najbardziej znanych należy zaliczyć: eM Band, Archetti czy Domowe Melodie, które podbijają rynek ogólnokrajowy.

Czytaj więcej...

Artyści Plastycy

Na terenie Jaworzna działa wielu wspaniałych artystów, malarzy, rzeźbiarzy, tworzących niepowtarzalne dzieła. Możemy podziwiać ich prace na różnych wystawach i wernisażach.

Czytaj więcej...

Muzycy i wokaliści

Bez wątpienia do rozsławienia Jaworzna wśród muzyków i wokalistów jazzowych przyczyniła się Basia Trzetrzelewska. Nagrywa muzykę będącą mieszanką współczesnego jazzu i popu o charakterystycznym południowoamerykańskim brzmieniu. Największym powodzeniem cieszy się w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji czy Japonii.

Czytaj więcej...

Literaci

Jaworzno obfituje w wielu pisarzy, który swoimi utworami zachęcają do czytania i pozwalają przenieść się do innego świata.

Jedną ze znanych autorek urodzonych i działających w Jaworznie jest Pani Noszczyńska Danuta, pisarka zadebiutowała w 200 roku powieścią "Historia nie Magdaleny" 

Czytaj więcej...