Lekcje biblioteczne - oddział dla dzieci

Lekcje biblioteczne - zajęcia edukacyjne (przykładowe tematy)

Oprowadzenie po bibliotece. Poznajemy jaworznicką Książnicę.

Zajęcia dla dzieci, które pozwolą na zapoznanie się z Biblioteką, jej zbiorami, ofertami współpracy, zajęciami pozalekcyjnymi.

Lekcja biblioteczna. Ja – czytelnik.

Spotkania z uczniami szkół podstawowych, na których omówione zostaną zasady zapisywania się do biblioteki, Regulamin wypożyczania książek i korzystania z Internetu. Uczestnicy lekcji bibliotecznej poznają reguły zachowania się w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.

Lekcja biblioteczna. O pewnym Grzesiu.

Lekcja biblioteczna dla najmłodszych uczniów, omawiająca zasady przebywania w bibliotece oraz postępowania z książkami, na przykładzie wiersza O pewnym Grzesiu, autorstwa Józefa Małka.

Lekcja biblioteczna. Kto czyta – nie błądzi.

Lekcja biblioteczna dla uczniów szkół podstawowych, omawiająca znaczenie książki w życiu każdego człowieka oraz jej roli w rozwoju emocjonalnym dziecka. Prezentacja różnych, najciekawszych pod względem formy i tematów, wydawnictw dla młodego odbiorc

Lekcja biblioteczna. Bajki w zielonych sukienkach.

Spotkanie w ramach lekcji bibliotecznej, dotyczące otaczającego nas świata, ekologii i przyrody. Omówione zostaną problemy, związane z zanieczyszczeniem naszej planety oraz sposoby ochrony środowiska, takie jak segregacja śmieci. W trakcie zabaw i konkursów, uczniowie poznają metody utylizacji odpadów.

Lekcja biblioteczna. Święty uśmiechnięty.

Uczniów szkół podstawowych, którzy św. Jana Pawła II pamiętają tylko z opowiadań rodziców lub przekazów telewizyjnych, zapraszamy na lekcje biblioteczne, podczas których przekażemy informacje o życiu i twórczości Ojca Świętego, a także Jego przyjaźni z dziećmi.

Lekcja biblioteczna. W Jaworznie mieszkam…

Jak bardzo zmieniło się Jaworzno, jakie było kiedyś - przedstawimy na lekcji bibliotecznej, poświęconej naszemu miastu. Zaprezentujemy historię jego powstania, opowiemy legendę, wskażemy miejsca, godne odwiedzenia.

Lekcja biblioteczna. Bezpieczeństwo!– to ważne.

Lekcja biblioteczna, poświęcona ważnym zagadnieniom ochrony życia i zdrowia, szczególnie małych dzieci. Poznamy zasady ruchu drogowego, savoir-vivre, nauczymy się rozpoznawać złe i dobre intencje dorosłych. Promować będziemy bezpieczne zachowanie, zwłaszcza podczas wakacji.

Lekcja biblioteczna. Z czasopismami na ty.

Lubimy czytać czasopisma, rozwiązywać krzyżówki, quizy. Mali artyści czerpią z nich pomysły. Innym pomagają w nauce oraz poznawaniu przygód swoich ulubionych bohaterów. Na lekcję biblioteczną, dotyczącą budowy, rodzajów i tematyki czasopism, zapraszamy do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży.

Lekcja biblioteczna. Lektury do góry.

Program skierowany do najmłodszych czytelników biblioteki, uczniów szkół podstawowych w Jaworznie. Lekcja biblioteczna, na której omówione zostaną problemy i wartości książek dla dzieci. Metody pracy to: pogadanka, prezentacja multimedialna, zestaw zabaw i zagadek, głośne czytanie. Zajęcia odbywać się będą z wykorzystaniem następujących środków dydaktycznych: książek, kolorowanek, komputerów, puzzli, zakładek.

PROPOZYCJE LEKTUR
- Andersen H.CH. * Baśnie