Academica

Nasza Biblioteka wzięła udział w projekcie realizowanym przez Bibliotekę Narodową oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową, pod auspicjami Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. W ramach tego przedsięwzięcia udostępniamy naszym czytelnikom dostęp do największej w naszym kraju, elektronicznej bazy polskich publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy, zawierającej setki tysięcy tekstów, artykułów, monografii, podręczników i skryptów. Zasoby udostępniane są za pośrednictwem sieci terminali, znajdujących się w bibliotekach akademickich i publicznych, dzięki czemu ACADEMICA stała się narzędziem, pozwalającym na szybki dostęp do literatury fachowej. System daje możliwość pełnotekstowego przeszukiwania współczesnych wydawnictw, korzystanie z publikacji chronionych prawami autorskimi, nieograniczony dostęp do publikacji niechronionych prawem autorskim lub udostępnianych w modelu Open Access. Czytelnik może ponadto tworzyć notatki oraz rezerwować interesujące go dokumenty w wybranej bibliotece, a tym samym – planować termin swojej pracy.