Konkurs zagadek o bibliotece

Konkurs zagadek o bibliotece

Począwszy od 21 stycznia 2014 r. proponujemy Państwu konkurs zagadek z okazji 65-lecia jaworznickiej książnicy. Raz na dwa tygodnie ogłaszać będziemy jedną zagadkę, dotyczącą historii i działalności naszej biblioteki. Odpowiedzi prosimy wysyłać e-mailem, na adres . Odpowiedzi na zagadki należy przesyłać przed publikacją kolejnej zagadki (dwa tygodnie).

Osoby, które wezmą udział w konkursie, udzielą prawidłowych odpowiedzi, będą otrzymywały jeden punkt za każdą dobrą odpowiedź. Spośród osób, które udzielą największej liczby prawidłowych odpowiedzi w okresie od stycznia do czerwca br. zostaną rozlosowane nagrody książkowe.

Po wakacyjnej przerwie powracamy do konkursu zagadek o bibliotece w Jaworznie, z okazji jej 65-lecia. Zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w konkursie.

Zagadka nr 20:
26 listopada  odbył się w bibliotece Finału Roku Jubileuszowego –kto był jego  specjalnym gościem ?

Zagadki archiwalne oraz prawidłowe odpowiedzi

Zagadka nr 19:
Jaką nazwę nosi projekt skierowany  do młodzieży w ramach , którego pan Dariusz Pietrek jest wykładowcą ?

Odpowiedź: W przyszłość - z przekonaniem: "Wiem czego chcę"

Zagadka nr 18:
Jak nazywa się klub  w ramach, którego babcie i dziadkowie czytają książki  najmłodszym?

Odpowiedź: Klub Czytających Dziadków

Zagadka nr 17:
Proszę podać imię i nazwisko jaworznickiej pisarki, z którą w październiku  w bibliotece odbyło się spotkanie promujące jej najnowszą książkę pt. "Harpia"?

Odpowiedź: Danuta Noszczyńska

Zagadka nr 16:
Czyim imieniem został nazwany Skwer przy Budynku Głównym biblioteki w Jaworznie ?

Odpowiedź: Skwer im. Czesława Kempińskiego

Zagadka nr 15:

Nazwiskiem jakiego pisarza zostanie nazwane drzewo, które będzie posadzone w "Literackim Zagajniku" 10 października br.?

Odpowiedź: Henryka Sienkiewicza

Zagadka nr 14:

Dla jakiej grupy wiekowej przeznaczone są "Spotkania z pasjami"?

Odpowiedź: Dla seniorów.

Zagadka nr 13:

Od 2013 r. filia biblioteki w Jeleniu została przeniesiona do nowoczesnej placówki. Gdzie obecnie znajduje się ta filia?

Odpowiedź: Filia biblioteki w Jeleniu znajduje się w tamtejszym Domu Kultury.

Zagadka nr 12:

Jak nazywają się zajęcia biblioterapeutyczne z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Jaworznie?

Odpowiedź: Kraina Łagodności

Zagadka nr 11:

W jakiej instytucji znajduje się filia biblioteczna, mająca charakter placówki zamkniętej, tzn. służącej tylko osobom, przebywającym stacjonarnie na terenie tej instytucji?

Odpowiedź: W Szpitalu Miejskim.

Zagadka nr 10.

W jakiej ogólnopolskiej akcji dla dzieci propagującej czytanie  bierze aktywny udział jaworznicka biblioteka?

Odpowiedź: "Cała Polska czyta dzieciom"

Zagadka nr 9:

W którym roku została utworzona filia biblioteczna na Osiedlu Podwale?

Odpowiedź: Filia na Podwalu powstała w 1973 r.

Zagadka nr 8:

Jaką nazwę nosi cykl spotkań organizowanych w MBP w Jaworznie dla mam oczekujących dzieci i dla młodych rodziców i ich maleństw?

Odpowiedź: Bobas w bibliotece.

Zagadka  nr 7

Ile osób odwiedziło nową Bibliotekę Główną w dniu uroczystego jej otwarcia 29 września 2007 r.?

Odpowiedź: ok. 10 000 osób.

Zagadka  nr 6

W którym budynku  Filia Jeleń rozpoczęła swą działalność w 1955 roku?

Odpowiedź: W budynku prywatnym

Zagadka nr 5

W  którym roku filia Osiedle Stałe otrzymała nowy lokal przy ul Łukasiewicza 1?

Odpowiedź: 1997 rok

Zagadka nr 4

Którego roku sięgała historia biblioteki w Szczakowej?

Odpowiedź: 1949 rok

Zagadka nr 3

Ile woluminów posiadała biblioteka w pierwszym roku swojej działalności?

Odpowiedź: 2 137 woluminów

Zagadka nr 2

Proszę podać imię i nazwisko pierwszej kierowniczki Biblioteki Miejskiej w Jaworznie?

Odpowiedź: Maria Motyka

Zagadka nr 1

W którym budynku w naszym mieście znalazła swoją siedzibę jaworznicka biblioteka w 1949 r.?

Odpowiedź: Biblioteka Centralna mieściła się w budynku przy ul. A. Mickiewicza 1 (na skrzyżowaniu ul. A. Mickiewicza i Rynku).

Academica

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych

Ibuk Libra

Serwis książek elektronicznych