Galeria

Szlachetnych technik fotograficznych czar... Wernisaż wystawy "Alchemia i sztuka vol. II". Mirosław Miranowicz. Fotografie w XIX-wiecznej technice mokrego kolodionu.

Nostalgia za tym, co minione może przybierać różne formy… W powrotach do przeszłości dużą rolę, niemal we wszystkich naszych wspomnieniach, odgrywa fotografia. Jednak nie zawsze tylko poprzez to, co przedstawia. Naszą wyobraźnię i tęsknoty pobudza również wierne odtworzenie form, dzięki zastosowaniu dawnych technik tworzenia. Utrwalony obraz, o czym przekonał nas p. Mirosław Miranowicz – autor prezentowanych od 3 stycznia, w bibliotecznej Galerii ExLibris zdjęć, nie musi być reporterskim zapisem chwili. Może, za sprawą np. XIX-wiecznej techniki mokrego kolodionu, przenieść nas w inny wymiar wtajemniczenia, pokazując ułamek rzeczywistości w zupełnie innym, metafizycznym niemal ujęciu. Warsztat twórcy przypomina wówczas laboratorium ogarniętego pasją alchemika.

Ekspozycja potrwa do 17 stycznia br. Zapraszamy.

140103_wernisaz_miranowicz_3.jpg140103_wernisaz_miranowicz_1.jpg140103_wernisaz_miranowicz_2.jpg