Niezwykłe pary w historii. Wiktoria i Albert. Rodzice Europy

W piątek, 24 stycznia br. o godz. 16.00, odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie, kolejne spotkanie z cyklu „Niezwykłe pary w historii”. Prelekcja poświęcona była królowej Anglii, Wiktorii Hanowerskiej i jej mężowi. Pokazany został obraz genealogiczny rodziny królewskiej, ich życie codzienne oraz wkład w historię i kulturę XIX wieku. Szczególną uwagę zwrócono także na realizację politycznych celów przez mariaże monarszych potomków w dynastie całej Europy.
Na zakończenie, w celu podsumowania spotkania, wyświetlono fragmenty filmu, z 2009 roku, pt. „Młoda Wiktoria”, w reżyserii Jean-Marca Valleé’a.

140124_niezwykle_pary_historii_05.jpg140124_niezwykle_pary_historii_01.jpg