Atrakcji moc w biblioteczną noc

Któż nie lubi spotkań, bogatych w zabawy i konkursy, pełne humoru i radości? Taką atrakcyjną noc, 31 stycznia 2014 roku, zaproponowała, swoim młodym czytelnikom, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. O godzinie 19.30 rozpoczęła się pełna niespodzianek impreza, obfitująca w niezapomniane wrażenia i atrakcje.

Podzieleni na kolorowe grupy uczestnicy ochoczo zabrali się do się do zmagań sportowych, należących do I etapu spotkania, których serię stanowiły: połów ryb w bibliotecznym stawie, jazda „na koniu” między przeszkodami, oraz wyścig z małymi piłeczkami. Drugim etapem wydarzenia były warsztaty artystyczne, podczas których dzieci uczyły się robić balonowe zwierzątka - pieski, kotki i żyrafy. Wśród artystycznych potyczek znalazł się także kurs projektowania sukien z lat 50. Narysowane wcześniej modelki, w kolorowych kreacjach wyeksponowane zostały na sztalugach, przy stanowiskach „krawców” i „wizażystów”, a zadaniem było wierne odwzorowanie sukni na wybranej z grupy modelce. Wszystkie ekipy z wielkim zapałem zabrały się do szycia, krojenia, przystrajania, przypinania. Finałem rywalizacji był pokaz połączony z sesją zdjęciową, pięknych dziewcząt w eleganckich kreacjach. III etap nocnego spotkania stanowił turniej Bibliotekoliada, wzorowany na popularnym w TV teleturnieju Familiada. Oczywiście na samym początku, wszyscy wysłuchali żartu prowadzącej, po czym przystąpiono do pełnej emocji gry. Po burzliwych obradach i zsumowaniu punktów, zwycięzcami okazali się „żółci”, drugie miejsce zajęła drużyna „białych”, trzecie „czerwonych”, na kolejnym usytuowała się drużyna „zielonych”. Wszyscy otrzymali certyfikaty i nagrody, a noc w bibliotece została okrzyknięta wspaniałą imprezą. Spotkanie poświęciłyśmy 65. Rocznicy powstania jaworznickiej Książnicy. Wzory sukien, które młodzi projektanci musieli stworzyć, pochodziły z lat 50. czyli czasów, kiedy Biblioteka otworzyła swe podwoje dla mieszkańców Jaworzna, a pytania w turnieju Bibliotekoliada dotyczyły wiedzy na temat Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie.