Rączka gotuje – pokaz kulinarny Remigiusza Rączki

25 listopada odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie pokaz kulinarny, najpopularniejszego i zarazem najsympatyczniejszego śląskiego kucharza – Remigiusza Rączki. O tym jak ważne jest jedzenie nie trzeba nikogo przekonywać. Nawet minimaliści w zaspokajaniu potrzeb podniebienia, nie podważają tego faktu. Ale nie o samo biologiczne przedłużenie życia chodzi. Ważne jest to, co rozgrywa się wokół stołu i tworzy bardzo istotny element naszej kultury. Podobnie do spraw żywienia podchodzi Pan Remigiusz, dla którego przygotowywanie potraw jest jedynie pretekstem do kultywowania tradycji. Źródłem wiedzy dla naszego gościa, są w dużym stopniu rodzinne rytuały, które pieczołowicie pielęgnuje także w warstwie słowa, poprzez pełne swady i ciepłego humoru anegdoty w gwarze śląskiej. Dwukrotnie był laureatem Konkursu Gawędziarzy w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Przypadek sprawił, że naturalna swoboda i zamiłowania kulinarne świetnie sprawdziły się także w mediach. Aktualnie Pan Remigiusz prowadzi swój autorski program "Rączka gotuje" w TVP Katowice. Wcześniej przez wiele lat współpracował z telewizją TVS. W każdą środę natomiast prowadzi program "Rączka godo i gotuje" w Radio Katowice. Stale współpracuje z największą śląską gazetą - "Dziennik Zachodni".

Podczas jaworznickiego pokazu, licznie zgromadzona publiczność miała okazję degustacji, przygotowywanych „na żywo” potraw: gulaszu z szynki wieprzowej na winie oraz tostów z trzema pastami (brokułową, łososiową, chrzanową).

131125_raczka_gotuje_002.jpg131125_raczka_gotuje_003.jpg131125_raczka_gotuje_005.jpg131125_raczka_gotuje_001.jpg131125_raczka_gotuje_006.jpg131125_raczka_gotuje_004.jpg