Nikt nie rodzi się łobuzem – złość, agresja, przemoc

17 listopada, uczniowie szóstej klasy szkoły podstawowej, wzięli udział w warsztatach pt. „Nikt nie rodzi się łobuzem – złość, agresja, przemoc”. Prowadząca spotkanie, Magdalena Szer - trenerka krakowskiego Teatru Profilaktyki i Edukacji MASKA, zaproponowała uczestnikom ćwiczenia, ukazujące skalę uczuć, towarzyszących nam w rozmaitych, życiowych sytuacjach. Wskazane zostały także mechanizmy, obserwowane w grupach, niezależnie od środowisk, w których funkcjonują i wieku, tworzących je osób. Nadrzędnym celem spotkania było pokazanie korzyści, wynikających z rozwijania w sobie umiejętności opanowania złości i zwalczania odruchu reagowania agresją na agresję oraz sposobów rozwiązywania konfliktów, bez użycia przemocy, w jakiejkolwiek formie.
Wydarzenie miało miejsce w ramach realizacji bibliotecznego projektu profilaktycznego pt. „Świat bez przemocy”, współfinansowanego ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie.

161117_nikt_nie_rodzi_sie_lobuzem_1.JPG161117_nikt_nie_rodzi_sie_lobuzem_2.JPG