„… Dokonywać wartościowych wyborów…”. Spotkanie z Barbarą Rosiek

Kolejnym wydarzeniem, w ramach realizacji bibliotecznego projektu pn. „… Dokonywać wartościowych wyborów…”, było spotkanie, zorganizowane 17 listopada, z Barbarą Rosiek – pisarką, poetką, psychologiem klinicznym. Autorka 15 tomików poezji i kilkunastu powieści, pracowała jako psycholog w szpitalach w Lublińcu i Częstochowie, a także w Towarzystwie Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych "Powrót z U". Od 1993 roku jest członkiem Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. W maju bieżącego roku otrzymała brązowy medal Gloria Artis, przyznawany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobom wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury. Zadebiutowała w 1985 r. powieścią „Pamiętnik narkomanki", która w ubiegłym roku miała swoje 24. wydanie. Spotkanie, z udziałem uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Jaworznie, miało niezwykły przebieg. Charakter publikacji, opartych w dużej mierze na własnych doświadczeniach pisarki – związanych z wykonywanym zawodem i osobistymi przeżyciami, a także szczerość gościa, wpłynęły na ogromną otwartość młodzieży, co objawiło się licznymi pytaniami.
Projekt „… Dokonywać wartościowych wyborów”, dofinansowany został przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie.

161117_spotkanie_rosiek_1.JPG161117_spotkanie_rosiek_2.JPG161117_spotkanie_rosiek_3.JPG