Dzień Pluszowego Misia

Kiedy 114. lat temu Theodore Roosevelt uratował życie małemu niedźwiadkowi, nikt nie przypuszczał, że zwierzak zostanie okrzyknięty najbardziej ulubioną zabawką dla dzieci, stając się jednocześnie symbolem bezpieczeństwa i niezapomnianym wspomnieniem z dzieciństwa.
Aby uczcić Dzień Pluszowego Misia, zaprosiłyśmy naszych małych czytelników do Galerii Galena, gdzie wspólnie z pracownikami Centrum, zorganizowałyśmy misiowe, urodzinowe spotkanie. Na powitanie wszyscy zostali udekorowani odznaką z wizerunkiem niedźwiadka, wykonaną własnoręcznie przez panie z biblioteki. Cała rodzina przyjaciół pluszowego misia wysłuchała pięknej opowieści pt. Święta pana misia, po czym nastąpił blok zabaw i gier. Wesołe piosenki,  porwały do tańca wszystkich obecnych. Po wyczerpujących pląsach, dzieci udały się do stanowisk, gdzie malowały buzie, uczyły się rysować misia, łowiły rybki na wędkę oraz robiły zdjęcia w misiowym przebraniu, mając za tło piękną dekoracją Galerii. Radością i śmiechem rozbrzmiewał cały pasaż. Na zakończenie wszystkie maluchy otrzymały ufundowanego przez Galerię Galena pluszowego misia, któremu obiecały nadać imię. W spotkaniu udział wzięły przedszkolaki z PM nr 9 oraz uczniowie SP nr 1, a także podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Umysłowo w Jaworznie. Do zabawy zaprosiłyśmy również wszystkich milusińskich, którzy w tym dniu wraz z opiekunami odwiedzili Galerię.
Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Jurkiewicz z Galerii Galena za wsparcie i zaangażowanie w realizację wydarzenia.