Stacja Jaworzno – pisarze i poeci. Spotkanie autorskie z Joanną Jagiełło

13 grudnia, młodzież gimnazjalna spotkała się w naszej Bibliotece z Joanną Jagiełło. Autorka popularnych i cenionych książek dla dzieci i młodzieży, debiutowała w 1997 r. tomikiem wierszy „Moje pierwsze donikąd”. W 2006 związała się z Grupą Literacko-Artystyczną KORALE. Jej poezja i krótkie opowiadania zostały zamieszczone w dwóch antologiach tej formacji (w 2007 i 2008 r.). Jednak momentem przełomowym okazała się pierwsza powieść pisarki pt. „Kawa z kardamonem”, która nominowana była do nagrody polskiej sekcji IBBY Książka Roku 2011. Publikacja uzyskała również nominację do nagrody Donga oraz wpisana została na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Dla samej autorki bardzo ważny jest fakt przetłumaczenia historii Linki – głównej bohaterki, na język ukraiński oraz rosyjski. Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji, dotyczących warsztatu pisarki, a także procesu wydawniczego w Polsce.
Wydarzenie odbyło się w ramach realizacji bibliotecznego projektu „Stacja Jaworzno – pisarze i poeci”, który dofinansowany został ze środków Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej.

161213_spotkanie_jagiello_1.JPG161213_spotkanie_jagiello_2.JPG161213_spotkanie_jagiello_3.JPG