Dla większej chwały bożej – wernisaż wystawy

5 stycznia br. w bibliotecznej Galerii ExLibris uroczyście otwarto wystawę dzieł Agaty Białas, Joanny Partyki oraz Ireny Ślusarczyk pt. Ad maiorem Dei gloriam - dla większej chwały bożej. Ekspozycję, składającą się z kilkunastu prac, tworzą ikony, obrazy olejne oraz akwarele. Artystki, choć prezentują odmienne style i techniki malarskie, łączy wspólna pasja i zamiłowanie do sztuki. Podczas wernisażu, w imieniu autorek ekspozycji, głos zabrała Agata Białas. W trakcie swojego wystąpienia nakreśliła historię ikony, omówiła podstawowe formy tej szczególnej, ze względu na duchowy wymiar, sztuki sakralnej. Wystaw potrwa do 25 stycznia. Serdecznie zachęcamy do jej obejrzenia.

170105_ad_maiorem_dei_gloriam_1.JPG170105_ad_maiorem_dei_gloriam_2.JPG170105_ad_maiorem_dei_gloriam_3.JPG170105_ad_maiorem_dei_gloriam_4.JPG