Twórcy i ich dzieła. Wspomnienie o Agnieszce Osieckiej

17 stycznia, w ramach cyklu „Twórcy i ich dzieła”, odbył się wieczór poświęcony Agnieszce Osieckiej. Pretekstem do zorganizowania spotkania była niedawna rocznica związana z poetką – w 2016 r. minęło 80 lat od momentu jej narodzin. Na portret niezwykłej artystki składały się wypowiedzi o niej najbliższych przyjaciół i członków rodziny oraz fragmenty jej listów, dzienników i licznych zapisków. Ważnym źródłem informacji były także powstałe o niej książki i artykuły prasowe. Nieodzowne stało się również przypomnienie piosenek autorstwa Osieckiej, które towarzyszyły nam w najważniejszym momentach, tworząc jednocześnie kanon polskiej muzyki i niedościgły wzór dla innych twórców.
Wśród uczestników rozlosowane zostały podwójne zaproszenia do Teatru Korez i Teatru Rozrywki w Chorzowie.

170117_tworcy_i_ich_dziela_1.JPG170117_tworcy_i_ich_dziela_2.JPG170117_tworcy_i_ich_dziela_3.JPG