Sztuka jako naśladowanie

25 stycznia br., w bibliotecznej Galerii ExLibris, odbyło się spotkanie z cyklu „Z punktu widzenia filozofii”. Dyskusja, prowadzona pod kierunkiem dr hab. Tomasza Kubalicy, dotyczyła sztuki. Uczestnicy wydarzenia prezentowali swoje spostrzeżenia, dotyczące jej roli w rozwoju cywilizacji, próbowali oddzielić pojęcie sztuki od terminu rzemiosło artystyczne oraz wymieniali poglądy na temat poruszanych zagadnień w kontekście rozwoju kultury a nawet nauki. Kierunek dyskusji wyznaczyła lektura „Poetyki” Arystotelesa.

170125_wookol_filozofi_005.JPG170125_wookol_filozofi_007.JPG170125_wookol_filozofi_012.JPG