Moda a naśladownictwo w kulturze ludowej

Kultura ludowa, głęboko zakorzeniona w tradycji polskiej, była głównym tematem prelekcji Genowefy Frąs, która odbyła się w Bibliotece Głównej w dn. 3 lutego br. Wykład skoncentrowany był na zagadnieniach związanych z modą, zarówno tą powszechną, jak i folkową. W trakcie wieczoru, wystąpił jaworznicki zespół śpiewaczy „Jelenianki”, który zaprezentował się w tradycyjnych strojach ludowych, charakterystycznych dla naszego regionu.

170203_spotkanie_fras_001.JPG170203_spotkanie_fras_002.JPG170203_spotkanie_fras_003.JPG170203_spotkanie_fras_004.JPG