Twórcy i ich dzieła. „Pożegnanie z Afryką” Karen Blixen

„Miałam w Afryce farmę u stóp gór Ngong…” – jedno ze słynniejszych zdań w literaturze, wybrzmiało również podczas kolejnego spotkania, w ramach cyklu pn. „Twórcy i ich dzieła”, jakie miało miejsce 16 lutego. Jego bohaterką była duńska pisarka Karen Blixen, autorka kojarzona przede wszystkim ze swoją powieścią biograficzną, zatytułowaną „Pożegnanie z Afryką”. Jej najsłynniejsza książka, choć oparta na własnych przeżyciach i doświadczeniach, dzięki swojej przemyślanej konstrukcji, stanowi barwną, pełną zachwytu historię, w której na plan pierwszy wysuwają się niezwykli ludzie – rdzenni mieszkańcy Kenii. Ważnym wątkiem na kartach wspomnień, a także powstałego w oparciu o nie filmu, jest bliska relacja z Denysem Finch Hattonem – arystokratą, byłym żołnierzem, myśliwym, organizatorem safari. Opowieść Karen Blixen dla wielu stanowi swoisty przewodnik, śladami którego podążają, poznając Czarny Ląd.
Tradycyjnie wśród uczestników spotkania rozlosowane zostały podwójne zaproszenia do Teatru Korez w Katowicach i Teatru Rozrywki w Chorzowie.

170216_tworcy_i_ich_dziela_1.JPG170216_tworcy_i_ich_dziela_2.JPG170216_tworcy_i_ich_dziela_3.JPG