Galeria

Biblioteka pełna muzyki. Literacko-muzyczne spotkania z książką i instrumentem. „A jeśli miłość – co to jest takiego?”

Wers z sonetu autorstwa Francesco Petrarki „A jeśli miłość – co to jest takiego?” posłużył nam za tytuł koncertu, jaki miał miejsce we wtorkowe popołudnie 21 lutego. Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania tego pięknego utworu, traktującego o wzniosłym uczuciu, jakim niewątpliwie jest miłość. Podczas koncertu rozbrzmiały romantyczne kompozycje wykonywane przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie. Nastrojowe utwory uzupełnione zostały informacjami o postaci świętego Walentego oraz zwyczajach związanych z Dniem Zakochanych.

Na kolejny koncert zapraszamy już wiosną.