Z punktu widzenia filozofii

22 lutego br. odbyło się kolejne spotkanie bibliotecznego klubu dyskusyjnego – „Z punktu widzenia filozofii”. Tematem wiodącym była rola prawdy w naszym życiu, tym prywatnym jak i społecznym. Moderatorem panelu był dr hab. Tomasz Kubalica, a punktem wyjścia w dyskusji tekst Platona pt. „Państwo”. Kolejne wydarzenie, w ramach cyklu, odbędzie się  22 marca br. Wszystkich zainteresowanych, zachęcamy do zapoznania się lekturą pomocniczą: J. Locke: Rozważania dotyczące rozumu ludzkiego. Ks. 2 „O ideach w ogólności i ich pochodzeniu”, dostępną w szatni Biblioteki Głównej.

Imprezę finansowo wsparła Fundacja Energetyka na Rzecz Polski Południowej w ramach bibliotecznego projektu „Koło Kwintowe - Ars rozważania o literaturze i muzyce".

170222_z_punktu_widzenia_filozofii_1.JPG170222_z_punktu_widzenia_filozofii_2.JPG170222_z_punktu_widzenia_filozofii_3.JPG