Wokół Wielkiej Sceny. Romeo i Julia w muzyce XIX i XX wieku

28 lutego, w Audytorium Miejskiej Biblioteki Publicznej, odbyło się kolejne spotkanie, w ramach cyklu „Wokół Wielkiej Sceny”. Podczas swojej prelekcji, pan Maciej Tomasiewicz, przedstawił przykłady oper, baletu, musicalu i utworów muzycznych, powstałych w XIX i XX w., z inspiracji literacką historią miłosną Romea i Julii. Wśród prezentowanych fragmentów dzieł, pojawiły się kompozycje, takich twórców jak: Vincenzo Bellini, Piotr Czajkowski, Siergiej Prokofiew, Piotr Czajkowski czy Leonard Bernstein.

Imprezę finansowo wsparła Fundacja Energetyka na Rzecz Polski Południowej w ramach bibliotecznego projektu „Koło Kwintowe - Ars rozważania o literaturze i muzyce".

170228_wokol_wielkiej_sceny_1.JPG170228_wokol_wielkiej_sceny_2.JPG170228_wokol_wielkiej_sceny_3.JPG