Klub Teatralny – „Ożenek” Mikołaja Gogola, w reż. Jerzego Stuhra

3 grudnia odbyła się, w ramach bibliotecznego Klubu Teatralnego, projekcja spektaklu Teatru Telewizji, według dramatu Mikołaja Gogola „Ożenek”. Sztuka należy do najznakomitszych komedii literatury światowej i jest obok „Rewizora” i „Martwych dusz” najbardziej znanym utworem tego autora. W Polsce wielokrotnie była wystawiana na deskach niemal wszystkich teatrów. Ostatnio sięgnął po nią Iwan Wyrypajew – rosyjski reżyser, aktor i dramaturg, który zrealizował ją w warszawskim Teatrze Studio. W swojej inscenizacji podkreślił, nieeksponowany dotąd mistyczny wymiar satyry, zwracając uwagę na bezowocne poszukiwania życiowego sensu przez bohaterów.

Podczas spotkania, tradycyjnie już, rozlosowane zostały podwójne zaproszenia do Narodowego Starego Teatru w Krakowie i Teatru Korez w Katowicach.

131203_klub_teatralny_01.jpg131203_klub_teatralny_03.jpg131203_klub_teatralny_02.jpg