Izabela Trojanowska – tak to Ja! Spotkanie autorskie

W środowe popołudnie, gościem naszej Biblioteki była popularna aktorka i piosenkarka – Izabela Trojanowska. Wieczór, prowadzony przez Dariusza Rekosza – pisarza i animatora kultury, był niezwykłą okazją do odtworzenia muzycznej i filmowej drogi artystki. Rozmowę przeplatały materiały audiowizualne z fragmentami najważniejszych ról oraz przełomowych występów scenicznych i estradowych. We wspomnieniach nawiązano m.in. do pierwszego sukcesu wokalistki, jaki miał miejsce w 1971 r., w niedalekim Chorzowie, na Festiwalu Sacrosong. Zdobyła wtedy nagrodę im. Maksymiliana Kolbego, którą wręczył jej ówczesny kardynał Karol Wojtyła. Miłą niespodzianką dla uczestników było wykonanie dwóch piosenek – największego przeboju w dorobku wokalistki, „Wszystko czego dziś chcę” oraz utworu z najnowszej płyty pt. „Na skos”, która miała swą premierę w 2016 r. Dla wielu fanów bardzo wzruszającym momentem była chwila bezpośredniego kontaktu, uwieczniona pamiątkowym zdjęciem.